چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۹۳ - ۰۵:۲۰

سلامت نیوز: دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی روز پزشک را به جامعه پزشکی کشور تبریک گفت….

سلامت نیوز: دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی روز پزشک را به جامعه پزشکی کشور تبریک گفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، وزیر بهداشت در بخشی از این پیام گفته است: پزشک همواره باید دغدغه بیمارش را داشته باشد و به قول شادروان دكتر قريب «ديگر متعلق به خودت نيستيد كه اگر باشيد، ديگر پزشك نيستيد.»

دکتر سید حسن هاشمی در این پیام خاطرنشان کرد: در اين مقطع پرچالش كه بر اساس ابلاغ مقام معظم رهبري، توليت سلامت كشور به‌ عنوان سند بالادستي نظام، به دست ما سپرده شده است، باید با همكاري و همدلي يكديگر، سختي عبور از گردنه‌هاي دشوار توسعه را، از طريق فراهم آوردن موجبات تامين بهداشت و درمان آحاد مردم تسهيل کنیم.

متن کامل پیام بدین شرح است:

اگر متعلق به خودت هستی، دیگر پزشک نیستی!

آنگاه كه با خداوند پيمان بستيد و قسم ياد كرديد؛ نخستين وظيفه‌ تان حفظ سلامت و تندرستي بيماران و دستگيري از دردمندان باشد، به نحوی كه منافع مادی، اندک لحظه ای شما را از توجه نسبت به بیماران باز ندارد، از آن پس هرگاه دردمندي سلامت خود را بازيافت و دستي به سوي آسمان به نشان شكر بلند كرد، ملائك تبارك الله گويان، در پاي انسانيت شگرف‌تان به سجده افتادند.

بيمار مسرور از شفا مي‌شود و طبيب از فرط شادي رضايت درون، از جام شراب دست خداوند بودن، براي نجات بنده اي ديگر، مي‌نوشد و اين‌چنين سرمست‌تر از گذشته، در شادي خانواده‌ بيمار شريك مي شود و اين‌گونه است كه به قول شادروان دكتر قريب «ديگر معتلق به خودت نيستيد كه اگر باشيد، ديگر پزشك نيستيد.»

عرض تبریک دارم به همکاران خوبم به مناسبت خجسته سالروز ميلاد پزشك، حكيم و فيلسوف بزرگ، ابوعلي سينا كه علاوه بر علاج جسم، در كار علاج عقل و روح نيز تلاش خستگي ناپذير داشت. همکاران دلسوز و متعهدی که در اين مقطع پرچالش و پیرو ابلاغ مقام معظم رهبري، توليت سلامت كشور به‌عنوان سند بالادستي نظام، به دست ما سپرده شده است، دم مسيحايي را ملازم انديشه، علم و خرد خود ساخته‌ايد، تا با همكاري و همدلي يكديگر، سختي عبور از گردنه‌هاي دشوار توسعه، بيش از پيش با فراهم آوردن آرامش براي جامعه، تسهيل شود.

داستان شما، روايت سرشار از سختي و از خودگذشتگي در بالابردن ظرفیت كشور براي ارتقاء بهداشت عمومي به منظور تحقق پيشرفت در ايراني آباد و سرشار از عدالت و آزادي است؛ روايت نجات جان انسان‌ها، آن هم در بحبوحه تحريم‌هاي كمرشكن، روايتي است كه طعم شيرين لبخند رضايت و امنيت را بر لبان‌ مردم مي‌نشاند.

همکاران عزیز، تلاش ما و شما در سوداي تحقق آن لبخند آرام است كه چنين پيكاري سخت در حوزه تامین سلامت مردم را به جان و دل خريده‌ايم. بسيار روايت‌ها شنيده‌ام از برخي همكاران پزشك، كه تنها كارشان نسخه پيچي نبوده و چه بسا درمانگر بغض‌هاي فرو خورده ناشي از فقر بوده اند و دستان شفابخش‌ شان نه فقط در حوزه جسم، كه به كار روح نيز پرداخته است آن هم در تمامي ساعات و دقيقه‌هاي شبانه روز. آنان كه حضورشان را با تعهد به سوگندي كه خورده اند، در عمل، در زندگي خويش دريافته‌اند كه با هم‌چون اشارتی پیامبرانه در جهت بهبود بیماران تلاش نمایند.

با اميد به پايداري و استقامت در چنين راهي سترگ، مجددا، اين روز بزرگ را به تمامي زنان و مردان پزشك سرزمين‌ام تبريك و تهنيت مي‌گويم.

دكتر سيد حسن هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *