شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۶

رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال تاکید کرد که به هیچ وجه میزبان جام‌جهانی 2022 تغییر نخواهد کرد. به گزارش ایسنا، قطر در حالی به…

رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال تاکید کرد که به هیچ وجه میزبان جام‌جهانی 2022 تغییر نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، قطر در حالی به عنوان میزبان جام‌جهانی 2022 انتخاب شده است که همچنان بحث تبانی و رشوه درباره نحوه گرفتن میزبانی از سوی این کشور مطرح است. روزنامه تلگراف انگلیس بارها دست به افشاگری زد و از رشوه دادن شیخ‌نشیان قطری به اعضای کمیته اجرایی فیفا خبر داد.

انگلیسی‌ها که در رقابت با قطر میزبانی جام‌جهانی 2022 را از دست دادند، همچنان امیدوار هستند که میزبانی از قطر گرفته شود اما به نظر نمی‌رسد که فیفا قصد تغییر میزبان جام‌جهانی 2022 را داشته باشد.

سپ بلاتر، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال که برای شرکت در نشست اعضای کمیته فنی فیفا به برزیل رفته است، در سخنانی که روزنامه الرایه قطر منتشر کرد، تاکید کرد که میزبانی جام‌جهانی 2022 از قطر پس گرفته نخواهد شد. او گفت: باید تاکید کنم که قطر میزبان جام جهانی 2022 است و اصلا در صدد تغییر میزبان نیستیم. در نشست اخیر کمیته اجرایی فیفا همه اعضا به این نتیجه رسیدند که جام‌جهانی 2022 در قطر برگزار شود و در این تصمیم خود هیچ شکی نداریم.

البته رئیس سوئیسی فدراسیون بین‌المللی فوتبال پیش از این اعتراف کرد که انتخاب قطر به عنوان میزبان جام‌جهانی تصمیمی اشتباه بوده است: “مردم در زندگی خود اشتباه‌های زیادی می‌کنند و نمی‌توان انتظار داشت که فیفا اصلا اشتباه نکند. ما نیز در دادن میزبانی به قطر اشتباه کردیم. گزارش کمیته فنی ما از این کشور نشان داد که قطر در طول تابستان بسیار گرم است اما کمیته اجرایی فیفا همگی تایید کردند که جام جهانی در این کشور برگزار شود.”

شیخ احمد فهد، رئیس کمیته المپیک آسیا هم به حمایت از میزبانی قطر پرداخت و تلاش انگلیسی‌ها را نوعی نژادپرستی علیه کشورهای عربی دانست. او گفت: خبرهایی که هر از چند گاه رسانه‌های انگلیسی منتشر می‌کنند نوعی نژادپرستی علیه قطر و کشورهای عربی به شمار می‌آید. قطر میزبان جام‌جهانی 2022 است و در این هیچ شکی وجود ندارد. ما در کمیته المپیک آسیا از قطر حمایت می‌کنیم و در برابر هرگونه نژادپرستی خواهیم ایستاد.

بحث تبانی و رشوه جام‌جهانی 2022 تنها مشکل میزبانی قطر نیست. زمان برگزاری این رقابت‌ها هم یکی از جدی‌ترین مشکلات فیفا به شمار می‌آید. در ابتدا مقرر شد که جام‌جهانی قطر در تابستان برگزار شود اما گرمای بیش از حد قطر سران فیفا را به این فکر انداخته است که زمان برگزاری این رقابت‌ها را از تابستان به زمستان تغییر دهند که انگلیس به شدت مخالف این تصمیم است. قرار است تصمیم نهایی در سال 2015 گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.