دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۴

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، میوه و سبزیجات دارای کالری فراوانی هستند و پزشکان بر این باورند مصرف بیش از چند واحد…

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، میوه و سبزیجات دارای کالری فراوانی هستند و پزشکان بر این باورند مصرف بیش از چند واحد میوه به ویژه میوه های فصل تابستان باعث چاقی و افزایش قند خون می شود.

اگر رژیم لاغری دارید، باید بدانید که هلو، آلو زرد، انگور جزو میوه های ممنوعه هستند و برای رژیم دارها باید از روی قوانینی مصرف شوند. هر عدد شلیل حدود 50 کالری دارد، هر عدد
آلود زرد 75 کالری و هر عدد هلو 60 کالری دارد.بنابراین سعی کنید برای
چاق‌تر نشدن در روزهای تابستان دور این میوه ها را خط بکشید و آن ها را با محدودیت مصرف کنید.

بررسی ها نشان می دهند، میوه های تابستانی حاوی قند بالایی هستند و افراد دیابتی باید در مصرف آن ها احتیاط کندد و میوه ها را جایگزین قند های مصنوعی ندانند.

مطالعات اخیر پژوهشگران نشان می دهند، رژیم هایی که بر مبنای میوه است و در روز بیش از چند واحد میوه مصرف می شود هیچ نقشی در لاغری ایفا نمی کنند زیرا میوه ها به تنهایی نقشی در لاغری ندارند و تنها کمک کننده به رزیم لاغری مناسب هستند.

نتایج مطالعات نشان می دهند، خربزه و طالبی و خیار و هندوانه جزو میوه های کم کالری و پر آب به حساب می آیند که باعث شادابی پوست شما می شوند و مصرف آن ها در این روزهای گرم محدودیتی ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.