سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۴

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، این امر پس از آن اتفاق افتاد که دارایی طلای صندوق سرمایه گذاری اس.پی.دی.آر…

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، این امر پس از آن اتفاق افتاد که دارایی طلای صندوق سرمایه گذاری اس.پی.دی.آر (بزرگترین صندوق سرمایه گذاری اوراق بهادار با پشتوانه طلا در جهان) افزایش یافت و سرمایه گذاران در آستانه انتشار یک گزارش اقتصادی در مورد تولید کارخانه ای آمریکا پیش بینی کردند نرخ بهره در این کشور نزدیک صفر باقی بماند.

قیمت تحویل فوری یا نقد طلا امروز در ساعت 14:15 به وقت محلی در سنگاپور یک هزار و 326 دلار و 66 سنت در هر اونس بود.

قیمت هر اونس طلا دیروز در بازار سنگاپور یک هزار و 327 دلار و 33 سنت بود. قیمت سه ماهه طلا دیروز برای دومین دوره سه ماهه افزایش یافت.

پیشتر قیمت طلا در بازار سنگاپور با چهار دهم درصد افزایش به یک هزار و 332 دلار و 33 سنت رسید که بالاترین قیمت از 24 مارس (چهارم فروردین) است.

قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون 10 درصد افزایش یافته است زیرا تشدید خشونت در عراق و افزایش خشونت میان اوکراین و روسیه موجب بالا رفتن تقاضا برای طلا به عنوان یک دارایی مطمئن شد.

این در حالی است که بانک مرکزی آمریکا نیز اعلام کرد نرخ بهره برای مدت نسبتا قابل توجهی نزدیک صفر باقی خواهد ماند.

دارایی طلای صندوق سرمایه گذاری اس.پی.دی.آر (بزرگترین صندوق سرمایه گذاری اوراق بهادار با پشتوانه طلا در جهان) دیروز هفت دهم درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش یک روزه از 27 مه (شش خرداد) است.

جاوین وندت موسس و تحلیلگر ارشد منابع طلا در شرکت معدنی لایف در سیدنی گفت: به یقین، عوامل زیادی وجود دارند که از افزایش خرید طلا ،به ویژه در خارج از آسیا، پشتیبانی می کنند.

وی افزود: آمریکا از احتمال باقی ماندن نرخ های بهره در سطوح قبلی خبر داد، سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا در کوتاه مدت و میان مدت قصد ندارند نرخ بهره را تغییر دهند.

وندت ادامه داد: نزدیک صفر باقی ماندن نرخ بهره در آمریکا از افزایش قیمت طلا حمایت می کند.

اقتصام(6)1063**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.