چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۷

تيم‌هاي ملي فوتبال بلژيک و آمريکا از 30 دقيقه بامداد امروز (چهارشنبه) به مصاف هم رفتند تا براي صعود به مرحله يک چهارم…

تيم‌هاي ملي فوتبال بلژيک و آمريکا از 30 دقيقه بامداد امروز (چهارشنبه) به مصاف هم رفتند تا براي صعود به مرحله يک چهارم نهايي جام بيستم رقابت کنند. اين ديدار که در ورزشگاه فونته‌نوواي شهر سالوادور برگزار مي‌شد در 90 وقت قانوني بدون گل به پايان رسيد تا کار به وقت‌ اضافه کشيده شود.

بازي در وقت‌هاي اضافه با گل‌هاي ديبروين (93) ، لوکاکو (105) براي بلژيک و گرين (107) براي آمريکا دو بر يک به سود بلژيک به پايان رسيد.

نيمه اول اين ديدار تا دقيقه 17 اتفاق خاصي در بر نداشت و داور به دليل ورود يکي از تماشاگران به ميدان مجبور شد دقايقي بازي را متوقف کند تا ماموران امنيتي اين فرد را از زمين خارج کنند.

هر چه بازي به دقايق پاياني خود نزديک مي‌شد اين بلژيکي‌ها بودند که روي دروازه آمريکا فشار مي‌آوردند اما حملات آنها هم بي‌نتيجه بود و در نهايت نيمه اول با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

نيمه دوم بازي هم مانند نيمه اول بيشتر در اختيار بلژيک بود. شاگردان ويلموتس خطرناک‌تر از 45 دقيقه نخست ظاهر شدند اما حضور هاوارد در دروازه آمريکا و تير دروزاه مانع بزرگي بر سر راه پيروزي بلژيکي‌ها بود.

در پايان 90 دقيقه توپي از دورازه 2 تيم عبور نکرد تا اين بازي به وقت‌هاي اضافه کشيده شود.

بلژيکي‌ها به دنبال اين بودند که کار به پنالتي کشيده نشود و از همين رو ديبروين روي پاس لوکاکو در دقيقه 93 شاگردان ويلموتس يک بر صفر از تيم کلينزمن پيش انداخت. در ادامه بازيکني که پاس گل اول را داده بود در دقيقه 105 گل دوم بلژيک را به ثمر رساند.

آمريکايي‌ها که اميدشان را از دست نداده بودند دو دقيقه بعد روي ضربه گرين 19 ساله يکي از گل‌هاي خورده را جبران کردند.

در نهايت اما بازي با نتيجه دو بر يک به سود بلژيک به پايان رسيد و اين تيم در مرحله يک چهارم نهايي حريف آرژانتين شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.