دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، محمد احمدی عصر یکشنبه در مراسم رونمایی از طرح های جدید موزه پارس، گفت: متاسفانه در کشور برای ساخت…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد احمدی عصر یکشنبه در مراسم رونمایی از طرح های جدید موزه پارس، گفت: متاسفانه در کشور برای ساخت بناهای جدید غفلت کرده ایم و امروز هرچه در استان فارس و شهر شیراز وجود دارد مربوط به گذشته است.

وی تصریح کرد: باید ما نیز برای نسل های آینده میراثی را باقی بگذاریم زیرا امکانات و ابزاری که در اختیار ما قرار دارد در زمان گذشتگان ما نبوده است.

استاندار فارس با اشاره به اینکه باغ های زیبا در شیراز وجود دارد، یادآور شد: چند باغ منحصر به فرد در شیراز وجود دارد که نمونه آنها در جهان نیز کمتر دیده شده اما امروز هم باید با استفاده از باغات دیگر به فکر ساخت باغ هایی زیبا و ماندگار باشیم.

احمدی یادآور شد: باید ببینیم که طی 35 سال گذشته چه بنایی را برای آیندگان گذاشته ایم.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه خوشبختانه امروز شاهد افزایش حضور گردشگران در استان فارس هستیم، گفت: گردشگران خارجی و داخلی زیادی به استان فارس و شهر شیراز سفر کرده اند اما همچنان مشکل اصلی ما در شیراز کمبود هتل است.

استاندار فارس تاکید کرد: فارس زیربنای گردشگری دارد بنا بر این باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که بتوانیم میزبان جمعیت بیشتری از گردشگران باشیم.

احمدی تصریح کرد: میراث فرهنگی به ملت و اجتماع خاصی منحصر نیست بلکه نسل به نسل و ملت به ملت منتقل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.