یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۸

زلزله‌ای به بزرگی 4.3 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، بامداد امروز، بهاباد در استان یزد را لرزاند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

زلزله‌ای به بزرگی 4.3 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، بامداد امروز، بهاباد در استان یزد را لرزاند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، شبکه‌‏‏های لرزه‌‏‏نگاری وابسته به مرکز لرزه‎‎نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌‏‏لرزه‎‎ای به شدت 4.3 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین را در ساعت 12 دقیقه و 43 ثانیه بامداد امروز، یکشنبه، بیست وسوم شهریور در شهرستان بهاباد استان یزد به ثبت رسانده است.

این زمین لرزه در موقعیت 32.3 عرض شمالی و 55.79 طول شرقی و در عمق هشت کیلومتری زمین در 51 کیلومتری بهاباد به ثبت رسیده است.

محمدحسین امامی، مدیر کل بحران استانداری یزد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ گزارش خسارت جانی و مالی از زمین لرزه بامداد امروز گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به گسل فعالی که شهرستان بهاباد روی آن قرار دارد، سالانه شاهد وقوع 900 زلزله با شدت کمتر از چهار ریشتر در منطقه هستیم. بهاباد یک منطقه زلزله خیز به شمار می‌آید.

امامی بیان کرد: به دنبال وقوع زمین لرزه بامداد امروز به کلیه نیروهای امدادی هلال احمر آماده باش داده شد و گروه‎هایی نیز برای امدادرسانی و ارزیابی خسارت زلزله به منطقه اعزام شدند که خوشبختانه تاکنون خسارت جانی و مالی گزارش نشده است.

وی خاطرنشان کرد: علت خسارت ندیدن به دلیل فاصله کانونی محل وقوع زمین لرزه از منطقه مسکونی شهر بهاباد گزارش شده است ولی با این حال نیروهای امدادی، توصیه‌‏ها و آموزش‎های لازم را به مردم منطقه یادآور شدند. با توجه به زلزله خیزی منطقه، این آموزش‎ها قبلا نیز داده شده بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *