شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، بزرگداشت علمای بزرگ استان لرستان حرکت قابل تقدیری است که طی سالهای اخیر در این استان با پیگیری های…

به گزارش خبرنگار مهر، بزرگداشت علمای بزرگ استان لرستان حرکت قابل تقدیری است که طی سالهای اخیر در این استان با پیگیری های نماینده ولی فقیه در استان لرستان و همکاری دستگاههای فرهنگی شکل گرفته که برگزاری بزرگداشت برای آیت الله عباسعلی صادقی و همچنین همایش گرامیداشت پنجاهمین سالگرد ارتحال آیت الله روح الله کمالوند(ره) دو نمونه از فعالیتهای فاخر صورت گرفته در این زمینه است.

این در حالیست که همایش گرامیداشت پنجاهمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی حاج آقا روح الله کمالوند(ره) بعد از گذشت 50 سال از درگذشت این عالم بزرگ در لرستان برگزار می شد تا به عنوان رخداد علمی و فرهنگی کم نظیر از آن یاد شود.

همچنین حضور نماینده ای از سوی رهبر معظم انقلاب در این همایش بزرگ بر عظمت آن افزود تا پنجاهمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی حاج آقا روح الله کمالوند(ره) با رونق هرچه تمام تر برگزار شود.

بازتاب این همایش ملی در رسانه ها و همچنین در میان مردم نشان داد که برگزاری چنین همایش هایی با استقبال خوب نخبگان، اندیشمندان و عموم مردم مواجه می شود و می توان اثرات آن را در بخشهای مختلف جامعه دید.

سطح بالای برگزاری همایش نیز در نوع خود قابل توجه بود به طوریکه شاهد ارسال پیام از سوی آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید شیعیان جهان، پخش سخنرانی و پیام مراجع عظام تقلید حضرت آیت الله مکارم شیرازی، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی و حضرت آیت الله نوری همدانی در مورد شخصیت آیت الله کمالوند بودیم که مجموع این عوامل بر عمق این همایش ملی افزود تا نماینده اعزامی از سوی رهبر فرزانه انقلاب با “باشکوه” ارزیابی کردن این همایش از دست اندرکاران آن تقدیر کند.

حجت الاسلام سعید مهدوی امین مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: همایش گرامیداشت پنجاهمین سالگرد ارتحال آیت الله کمالوند(ره) تا کنون به زعم خود علما، روحانیون و مردم استان لرستان نظیر نداشته و برای اولین بار بود که بعد از گذشت 50 سال از ارتحال این عالم بزرگ چنین برنامه ای در این سطح برگزار می شد.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین همایشی در این سطح برای گرامیداشت شخصیت این عالم بزرگ و عظمت و توانایی های ایشان مغفول مانده بود، افزود: لازم بود که کار گسترده و مهمی در این زمینه انجام و ابعاد شخصیت ایشان بیش از گذشته معرفی شود.

حجت الاسلام مهدوی امین عنوان کرد: طی ماههای حضورم در لرستان دوست داشتم فرصتی دست بدهد که بتوانیم خدمتی به این شخصیت بزرگوار داشته باشیم که با اولین تلنگر و پیشنهادی که از سوی حجت الاسلام میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان در خصوص بزرگداشت مقام آیت الله کمالوند مطرح شد خداوند به نوعی به این خواسته قلبی ما جامه عمل پوشاند.

وی از برگزاری این همایش به عنوان نقطه عطفی در حوزه فرهنگی استان یاد کرد و بیان داشت: در راستای برگزاری همایش گرامیداشت پنجاهمین سالگرد ارتحال آیت الله کمالوند(ره) کار عمیقی صورت گرفت و در سال 92 ستادی متشکل از سه کمیته تبلیغات، علمی و اجرایی شکل گرفت.

حجت الاسلام مهدوی امین با بیان اینکه مسئولیت دو کمیته اجرایی و تبلیغات این همایش ملی با اداره کل تبلیغات اسلامی بود، یادآور شد: حقیقتا حوزه علمیه کمالیه خرم آباد نیز به طور جدی پای کار آمد تا این همایش در سطح بالایی برگزار شود.

وی با بیان اینکه محوریت نماینده ولی فقیه در استان لرستان مهم ترین نقطه قوت کار بود، یادآور شد: مجموع همکاری دستگاههای مختلف و دست اندرکار همایش منجر به برگزاری همایش گرامیداشت پنجاهمین سالگرد ارتحال آیت الله کمالوند(ره) به نحو مطلوب شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان عنوان کرد: در جریان برگزاری این همایش ملاقات هایی با علما، مراجع و صاحبان اندیشه ای که با آیت الله کمالوند هم دوره یا شاگرد ایشان بودند صورت گرفت که همه آنها با طیب خاطر پذیرفتند و این مصاحبه ها و دیدارها مستند سازی و در صدا و سیما پخش شد.

حجت الاسلام مهدوی امین با بیان اینکه در این همایش کتابهای مختلف مرتبط با آیت الله کمالوند ارزیابی و بهترین کتاب در همایش توزیع شد، افزود: همچنین در قالب مقالات علمی ارائه شده ابعاد شخصیتی آیت الله کمالوند در بخشهای مختلف فقهی، سیاسی، اجتماعی و اخلاق بررسی و ارائه شد.

وی با اشاره به بازتاب مناسب این همایش در رسانه ها یادآور شد: هر کجا که برای برگزاری این همایش قدم گذاشتیم احساس کردیم روح بلند و بزرگ آیت الله کمالوند همراه ماست و این موضوع باعث شد حقیقتا احساس کنیم یک دست الهی و معنوی پشت برگزاری این همایش است و در وحله اول این موضوع را دلیل برگزاری موفق این همایش می دانیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان تصریح کرد: در مرحله بعدی حقیقتا همه کسانی که در استان برای برگزاری این همایش پای کار آمدند اعم از نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، مسئولان حوزه علمیه کمالیه خرم آباد، ادارات و دستگاههای همکار در برگزاری همایش سنگ تمام گذاشتند.

حجت الاسلام مهدوی امین با بیان اینکه دست اندرکاران همایش با عشق و علاقه و از روی عِرق دینی، اعتقادی و اخلاقی این همایش را برگزار کردند، تصریح کرد: دست اندرکاران همایش گرامیداشت پنجاهمین سالگرد ارتحال آیت الله کمالوند(ره) به عنوان یک وظیفه اداری به این برنامه نگاه نکردند بلکه این همایش کاری از سر دل و اخلاص بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *