جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۷

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، عصر جمعه بهای هر بشکه نفت برای تحویل در ماه اوت (مرداد – شهریور) در بازار نیویورک 10 سنت…

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، عصر جمعه بهای هر بشکه نفت برای تحویل در ماه اوت (مرداد – شهریور) در بازار نیویورک 10 سنت کاهش یافت و به 103 دلار و 96 سنت رسید.

نفت برنت نیز امروز در بازار لندن، هر بشکه 111 دلار و 11 سنت معامله شد.

خبرهای مربوط به تنش های سیاسی و امنیتی در عراق طی هفته های گذشته سبب افزایش چشمگیر بهای نفت شده بود. اما از آنجایی که پیش بینی ها مبنی بر اخلال در عرضه نفت عراق محقق نشد، این عامل، تاثیر خود بر بازار نفت را از دست داد.

افزایش نسبی بهای نفت، به انتشار آمار افزایش تولید چین در ماه ژوئن (تیر – مرداد) نیز مربوط است.

در آمریکا هم آمار تولید برای سیزدهمین ماه پیاپی افزایش یافت؛ هرچند سرعت رشد تولید در این کشور نسبت به ماه گذشته کمتر شده است.

همچنین ایالات متحده اعلام کرده است که کارفرمایان آمریکایی در ماه ژوئن، 288 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند و نرخ بیکاری در این کشور به 6.1 درصد کاهش یافته است.

افزایش تولید و اشتغال در کشورهای صنعتی باعث افزایش بهای نفت می شود.

با این همه، قراردادی میان دولت و شورشیان لیبی سبب خواهد شد که دو پایانه نفتی در شرق این کشور با ظرفیت صدور روزانه 500 هزار بشکه نفت آغاز به کار کند. افزایش عرضه، کاهش بهای کالا را در پی دارد.

بدین ترتیب، هر گالن (3.78 لیتر) بنزین در بازار نیویورک امروز، جمعه، بدون تغییری چشمگیر، به بهای 3 دلار معامله شد و بهای هرگالن نفت سفید برای گرمایش نیز با دو سنت کاهش، به 2 دلار و 92 سنت رسید.

گاز طبیعی هم با سه سنت افزایش قیمت، به بهای 4 دلار و 38 سنت برای هر یکهزار فوت مکعب فروخته شد.

رسانام**9163 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.