شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۷:۵۷

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس گفت: ارائه خدمات و امکانات بهتر به روستاییان کاهش مهاجرت را به همراه دارد. به…

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس گفت: ارائه خدمات و امکانات بهتر به روستاییان کاهش مهاجرت را به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، شهلا میرگلوبیات در جریان بازدید از تعدادی روستاهای بخش مرکزی ساوه افزود: زمینه‌سازی برای رشد و شکوفایی بیش از پیش روستاها، توسعه اقتصاد را به همراه دارد.

وی با اشاره به ضرورت تعامل دو سویه میان دهیاران و شوراهای اسلامی روستا اظهار کرد: همکاری سازنده میان اهالی روستا در توسعه و شکوفایی مناطق روستایی مؤثر است.

وی بیان کرد: تقویت زیرساخت‌های روستایی و افزایش سطح درآمد در روستاها منجر به افزایش میزان تولید و رونق اقتصادی خواهد شد.

میرگلوبیات توسعه گردشگری، افزایش میزان تولیدات کشاورزی، رونق اقتصادی و آبادانی روستاها را از دیگر آثار تقویت زیرساخت‌ها در روستاها دانست و اظهار کرد: علاوه بر عمران و آبادانی در روستاها توجه به مسایل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیز از دیگر نیازهای روستائیان است که دولت توانسته با برنامه‌ریزی در این حوزه‌ها بخشی از خواسته های جمعیت روستایی را برآورده کند.

وی توسعه زیرساخت‌های عمرانی و ارتقای کیفیت زندگی روستاییان، برخورداری روستاها از خدمات مخابراتی، آب، برق، گاز و راه دسترسی آسفالته، بهسازی و مقاوم‌سازی اماکن روستایی را از آثار و برکات انقلاب اسلامی در روستاها عنوان کرد.

میرگلوبیات گفت: امکانات، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های این شهرستان باید به گونه‌ای مورد استفاده قرار گیرند که نقاط محروم و کمتر برخوردار به سمت توسعه و پیشرفت سوق پیدا کنند.

وی مهمترین مشکلات روستاها را تأمین آب کشاورزی دانست و تصریح کرد: باید وزرات جهاد کشاورزی و وزرات نیرو برای تأمین آب کشاورزی روستاها، اصلاح الگوی کشت، آبیاری نوین کشاورزی و جلوگیری از هدر رفتن آب برنامه ریزی دقیق و جدی انجام دهد.

میرگلوبیات اظهار کرد: با وجود اقدامات زیادی که در روستاهای شهرستان‌های ساوه با صرف هزینه‌های بالا انجام شده است اما، همچنان ساکنین روستاها دچار مشکلات زیادی هستند که امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم و تلاش دو سویه مسئولان و مردم این مشکلات به حداقل برسد.

جدول‌گذاری، جلوگیری از حفر چاه‌های غیر مجاز، تأمین روشنایی و برق در جاده روستایی و گازرسانی از مهم‌ترین مصوبات بازدید نماینده مجلس از روستاهای نورعلی بیک، سقانلیق، قلعک و یولاق از توابع بخش مرکزی ساوه بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.