پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۹ - ۱۱:۲۶
بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ را در این مطلب از میهن پست به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد. اپلیکیشن هایی به…

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ را در این مطلب از میهن پست به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد. اپلیکیشن هایی به بصورت بسیار ساده می توانید از آنها استفاده کنید.

ویرایش ویدیو کار زمان‌بر و هزینه‌سازی است و از طرفی همه در آن تبحر و استعداد ندارند. به همین خاطر بوده که توسعه‌دهندگان طی سال‌های اخیر، هوش مصنوعی را به خدمت ویرایشگرهای ویدیو گرفته‌اند تا بتواند وظیفه برش زدن تصاویر و به هم چسباندن آن‌ها و ساخت یک ویدیو کلیپ کوتاه را بر عهده بگیرد.

در این مقاله پنج اپلیکیشن خوب را با هم مرور می‌کنیم که می‌توانند به طور خودکار از تصاویر و ویدیوهای شما کلیپ‌های کوتاه بسازند. برای آشنایی با این اپ‌ها تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

Google Photos

احتیاج چندانی به معرفی ندارد. به لطف بهره‌مندی از یک هوش مصنوعی پیشرفته، گوگل فوتوز چندین سال‌ است که می‌تواند به طور خودکار از عکس‌‌های شما کلیپ‌های هنرمندانه بسازد. عملکرد گوگل در انجام این کار یکتاست و واقعا رقیبی ندارد.

گوگل فوتوز معمولا ساخت خودکار کلیپ را بر اساس یک سری «مناسبت» انجام می‌دهد، به طور مثال سفر یا یک جشن تولد. در این حالت گوگل میان عکس‌های شما جستجو کرده و بهترین و مناسب‌ترین آن‌ها را بر اساس یکی سری دیتا گلچین می‌کند، کنار هم می‌چیند و در نهایت به شکل یک ویدیو کلیپ زیبا تحویل‌تان می‌دهد.

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

در گوگل فوتوز حتی می‌توانید در ساخت این کلیپ دستی هم ببرید. به این صورت که مثلا یک تم دلخواه (به عنوان مثال روز مادر) انتخاب کرده و به اپلیکیشن تفهیم کنید که تمرکزش در ساخت کلیپ باید روی چه چیزی یا چه کسی باشد. در این صورت فوتوز با تکیه بر هوش مصنوعی عکس‌هایی را برای کلیپ انتخاب می‌کند که از همه نظر زیبا و چشم‌نواز باشند. حتی اپلیکیشن روی اسلایدشوی خروجی موزیک مناسب هم می‌گذارد.

Magisto

ویرایشگر نام آشنای مجیستو ساخت کلیپ و نماهنگ را به آسانی آب خوردن می‌کند. کافیست یک تم از پیش ساخته شده که به فضای عکس‌هایتان می‌خورد را انتخاب کنید و سپس عکس‌ها و ویدیوهای منتخب و در نهایت انتخاب موسیقی. با انتخاب این موارد می‌توانید در عرض چند دقیقه یک ویدیو کلیپ موزیکال عالی تحویل بگیرید.

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

ویرایشگر مجیستو برای کسانی طراحی شده که هیچ تجربه‌ای از ویرایش ویدیو نداشته‌اند، بنابراین همه چیز آن به ساده‌ترین شکل ممکن پیش می‌رود. بعد از دریافت ویدیو کلیپ می‌توان به لطف ابزار داخلی اپلیکیشن آن‌ را به سادگی در شبکه‌های اجتماعی هم به اشتراک گذاشت.

Storyo

سادگی عکاسی با گوشی‌ و از طرفی افزایش حجم حافظه‌های داخلی در آن‌ها باعث شده که تقریبا گوشی همه پر شود از عکس‌هایی که در مناسبت‌های مختلف گرفته‌ایم. اما این عکس‌ها را می‌توان با جمع‌آوری کنار هم و در قالب یک ویدیو کلیپ جاودانه کرد. اپلیکیشن Storyo دقیقا برای همین موضوع طراحی شده.

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

Storyo مثل تمام اپ‌های این مقاله می‌تواند از ترکیب عکس و ویدیوهای شما یک کلیپ جذاب بیافریند. اما تفاوت کارش اینجاست که انتخاب تصاویر و ویدیوهای ورودی را بر مبنای «زمان و تگ موقعیت جغرافیایی» آن‌ها انجام می‌دهد. با در اختیار داشتن این متادیتا Storyo می‌تواند محتوای تمام عکس‌ها و ویدیوهای به هم مرتبط شما را آنالیز کرده و بسته به جا و زمانی که آن‌ها را گرفته‌اید یک کلیپ زیبا و غافلگیرکننده ساخته و تحویلتان بدهد.

Quik

Quik از نظر تکنولوژی یکی از پیشرفته‌ترین اپلیکیشن‌های این مقاله است. محصول خلاقانه GoPro در اصل برای ورزشکاران و ماجراجویان در طبیعت ساخته شده که بتوانند در کوه و دشت و صحرا، بدون معطلی و نیاز به داشتن ویرایشگر حرفه‌ای صحنه‌های جذاب ماجراجویی‌هایشان را به یک کلیپ جذاب تبدیل کنند.

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

رویه کار Quik به این صورت است که در ابتدا باید عکس‌ها و ویدیوهای مد نظرتان برای حضور در کلیپ را مشخص کنید. اگر این ویدیوها (یا عکس‌‌ها) با دوربین‌های GoPro تهیه شده‌ باشند، اپلیکیشن با تکیه بر هوش مصنوعی خود چهره‌ها، لبخندها، سرعت و اتفاقات مهم را آنالیز کرده و از ترکیب آن‌ها به صورت رندوم یک کلیپ موزیکال بسیار جذاب می‌آفریند.

اما اگر تصاویر با دوربین GoPro تهیه نشده باشند، کاربر می‌تواند خودش به طور دستی لحظه‌های دلخواهش برای حضور در کلیپ را برای اپلیکیشن مشخص کند. Quik در ساخت کلیپ سرعت بسیار بالایی دارد و کیفیت خروجی‌هایش آنقدر بالاست که اغلب اوقات افراد نمی‌توانند تشخیص بدهند که کلیپ‌ها توسط هوش مصنوعی ساخته شده‌اند.

RealTimes Video Maker

RealTimes Video Maker یکی از اپ‌های کمتر شناخته شده این مقاله به شمار می‌آید که از توانایی ساخت خودکار ویدیو کلیپ (تقریبا مشابه Storyo) برخوردار است. این اپ فقط یک کلیک از شما می‌خواهد تا بتواند بهترین لحظات عکس‌ها و ویدیوهایتان را پیدا کرده و با اضافه کردن انیمیشن و موزیک پس‌زمینه از آن‌ها یک کلیپ جذاب بسازد.

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت کلیپ

مزیت RealTimes در اینجاست که امکان ویرایش دستی نسبتا خوبی هم به شما می‌دهد تا تسلط بهتری روی خروجی کارها داشته باشید. با این وجود به نظر می‌رسد که آخرین نسخه اپ در اجرای بعضی فرمان‌ها مشکلات و باگ‌هایی دارد و احتمالا همین باعث شده که اپلیکیشن نتواند روند محبوبیت خود را به خوبی طی کند. اما در هر صورت RealTimes یک اپلیکیشن رایگان است و امتحانش ضرری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.