جمعه، ۰۱ فروردین ۹۹ - ۰۸:۲۹
بهترین برنامه ها برای عید دیدنی آنلاین

بهترین برنامه ها برای عید دیدنی آنلاین را در این مطلب از میهن پست به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد. با این…

بهترین برنامه ها برای عید دیدنی آنلاین را در این مطلب از میهن پست به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد. با این برنامه ها میتوانید به سادگی با اقوام و دوستان خود بصورت آنلاین ارتباط بگیرید.

دیگر نیازی نیست در ضرورت پرهیز از عید دیدنی و بیرون رفتن از خانه حرفی بزنیم چون کماکان همه در جریان آن هستیم اما دلتنگی دیدار عزیزانمان هم خصوصا در این روزهای با حال و هوای بهاری گریبان‌گیرمان است. وقتی صدا و نوشته به تنهایی کافی نیست می‌توان به شکل تصویری ارتباط برقرار کرد.

ضرورت افزایش «فاصلهٔ اجتماعی» برای قطع زنجیرهٔ انتقال کرونا فقط شامل ارتباطات حضوری می‌شود و معاشرت و دیدار گروهی آنلاین می‌تواند در این روزها جایگزین روابط حضوری گردد.

بدون تهدید سلامتی و زندگی دیگران بر گرمای زندگی جمعی‌مان بیفزاید. در گروه‌های شبکه‌های اجتماعی خانواده و دوستان می‌توانیم از طریق این ابزارهای رایگان به راحتی و سادگیِ بیشتری قرار ملاقات و معاشرت آنلاین و عیدیدنی گروهی مجازی بگذاریم.

اسکایپ (Skype)

اپلیکیشن اسکایپ یکی از بهترین برنامه ها برای عید دیدنی آنلاین را همه می‌شناسند و سرعتش هم بد نیست. تنها مشکلش این است که بر خلاف جیتسی باید همهٔ شرکت‌کنندگان آی‌دی بسازند و دانه دانه آی‌دی‌های شرکت‌کننده‌ها را اضافه کنید.

بهترین برنامه ها برای عید دیدنی آنلاین

سایت جیتسی (Jitsi)

سایت جیتسی ابزار بسیار ساده‌ای برای ملاقات گروهی آنلاین است. وارد سایت می‌شوید، دکمهٔ Go را می‌زنید و یک صفحه باز می‌شود. لینک آن صفحه را از طریق تلگرام یا پیامک و ایمیل برای گروهی که می‌خواهید ببینیدشان می‌فرستید و هر کدام آن را روی یک مرورگر کامپیوتری (مثلا گوگل‌کروم و فایرفاکس) باز کنند وارد ملاقات آنلاین می‌شوند.

نیازی به ساختن و افزون آی‌دی هر شرکت‌کننده نیست. صرفا وقتی لینک را باز می‌کنند باید به مرورگر اجازه بدهند از میکروفون و دوربین کامپیوتر استفاده کند. اگر کامپیوتر ندارید هم می‌توانید اپلیکیشن‌اش را از طریق لینک سایت بالا نصب کنید. علاوه بر سادگی استفاده، یک امتیاز دیگر جیتسی امنیت بالای آن و عدم امکان شنودش است.

واتس‌اپ (WhatsApp)

با توجه به حضور گسترده واتس‌اپ در مبان ایرانیان از این ابزار هم به راحتی می‌توان برای تماس‌های تصویری استفاده کرد که تا حضور 4 نفر به شکل هم‌زمان هم می‌توانند با همدیگر حرف بزنند.

بهترین برنامه ها برای عید دیدنی آنلاین

اینستاگرام (Instagram Video Chat)

در اینستاگرام هم می‌توان ملاقات ویدیویی گروهی کرد و برای معاشرت‌های گروه‌هایی که بزرگ نیستند و عضو اینستاگرام هستند گزینهٔ راحت و پرسرعتی است. اگر امتحان نکرده‌اید در لینک پایین توضیحش آمده است.

بهترین برنامه ها برای عید دیدنی آنلاین

گوگل‌هنگ‌اوت (Google Hangout)

گوگل‌هنگ‌اوت برای عیددیدنی آنلاین و برگزاری کلاس‌های مدرسه و دانشگاه سرعت و امکانات خوبی دارد و تا ۲۵۰ نفر را می‌تواند در یک دیدار گروهی آنلاین میزبانی کند و اگر برای پخش سخنرانی یا برنامهٔ زنده استفاده شود هم می‌تواند تا ۱۰۰ هزار نفر مخاطب داشته باشد.معاشرت یا سخنرانی و برنامه آنلاین را هم اگر بخواهید ضبط می‌کند و می‌توانید ذخیره‌اش کنید. علاوه بر این‌که برای عیدیدنی آنلاین و دیدارهای خانواده‌ها و رفقا مناسب است، نهادهای فرهنگی‌ای که سخنرانی‌ها و همایش‌هایشان را به خطار کرونا لغو کرده‌اند می‌توانند به سادگی از طریق گوگل‌هنگ‌اوت برنامه‌های‌شان را زنده و آنلاین و حتی با مخاطب آنلاینِ بیشتر از حاضران حضوری برگزار کنند. معلم‌ها و اساتید دانشگاه هم می‌توانند در این مدت کلاس‌هایشان را از این طریق آنلاین برگزار کنند. برای جلسات دورکاری‌های این مدت هم مناسب است. مشکل اصلی گوگل‌هنگ‌اوت این بود که رایگان نبود، اما خوشبختانه شرکت گوگل به خاطر کرونا تا ۵ ماه دیگر رایگانش کرده است.

بهترین برنامه ها برای عید دیدنی آنلاین

زوم ( Zoom)

بین گزینه‌های رایگان، «زوم» برای ویدیوکنفرانس (به ویژه جلسات) امکانات خوب و دسترسی راحتی از هر نوع گوشی و کامپیوتری دارد.

بهترین برنامه ها برای عید دیدنی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.