شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۴

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد مهدی طرزی روز شنبه در نشست خبری به تشریح وضعیت جراحی بینی در ایران پرداخت و گفت:…

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد مهدی طرزی روز شنبه در نشست خبری به تشریح وضعیت جراحی بینی در ایران پرداخت و گفت: مقوله زیبایی از جمله موضوعاتی است که باعث شده تا نسل جوان امروز ما گرایش بیشتری به عمل جراحی زیبایی داشته باشد. این در حالی است که هنوز برخی از اقوام ایرانی، هنوز مخالف چنین کارهایی هستند.

این متخصص و جراح پلاستیک، یکی از دلایل گرایش به جراحی بینی در نزد ایرانیان را ناشی از غیرمتناسب بودن بینی با سایر اجزای صورت دانست و افزود: بینی به عنوان شاخص زیبایی بینی محسوب می شود و از همین رو، خیلی از افراد گرایش به جراحی زیبایی بینی پیدا می کنند.

وی با تاکید بر اینکه عوارض جراحی بینی نسبت به سالهای گذشته بسیار کمتر شده است، گفت: با توجه به اینکه عارضه هایی همچون تنگی نفس، آبریزش، خرخر و… در چنین جراحی هایی کاهش یافته است، استقبال مردم از جراحی زیبایی بینی نیز افزایش یافته است.

طرزی با بیان این مطلب که عده ای از بیماران بدون عیب طاهری متقاضی جراحی هستند، افزود: این افراد اغلب به خاطر مشکلات اجتماعی و … که دارند، احساس می کنند که با جراحی بینی می توانند بر مشکلات غلبه کنند که اصلا چنین طرز تفکری درست نیست.

عضو انجمن علمی جراحان گوش و گلو و بینی ایران ادامه داد: اصولا 15 تا 20 درصد داوطلبان جراحی بیینی، بعد از مشاوره هایی که از ما دریافت می کنند، از انجام جراحی منصرف می شوند.

طرزی، بهترین سن برای جراحی بینی در دختران را بین 20 تا 25 سالگی و برای پسران را بین 22 تا 27 سالگی عنوان کرد و گفت: تنها سه گروه از پزشکان هستند که حق جراحی بینی را دارند و پزشکان دیگر در صورت انجام این عمل، کار غیرقانونی انجام داده اند و اگر شکایتی از آنها بشود، پروانه مطب شان باطل می شود.

به گفته وی؛ جراحان گوش و گلو و بینی، پلاستیک و فک و صورت، سه دسته از پزشکانی هستند که مجازند عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.