پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۱

هشتاد درصد از  مجموع جمعیت  هر کشور به فشارخون بالا  دچار شده اند  و این پرسش که چطوری می توان فشار خون را…

5slide16 بهترین شیوه های کنترل فشارخون در اشخاص دیابتی

هشتاد درصد از  مجموع جمعیت  هر کشور به فشارخون بالا  دچار شده اند  و این پرسش که چطوری می توان فشار خون را کنترل نمود بدون اینکه از داروی فشار خون  استفاده  کرد که برای سلامتی ما بسیارزیان آورمی باشد  این  یک پرسش رایج  برای افراد  مبتلا به فشار خون بالا است.

 درافراد دیابتی کنترل فشارخون یکی از اهداف کنترل بیماری و عوارض آن است بنابراین روشهایی را برای  کنترل فشار خون در ادامه توضیح می دهیم.

·   از وزن خون بکاهید: فشارخون غالباً با افزایش  وزن، افزایش می یابد. کاهش تنها ۱۰ پوند (۴٫۵کیلوگرم) از وزن  می تواند به کاهش  فشارخون شما کمک کند. بطور معمول، هر چه وزن بیشتری را از دست بدهید، فشارخون شما بیشتر کاهش می یابد. کاهش وزن همچنین سبب افزایش تأثیر داروهایی می شود که برای کاهش فشارخون  استفاده می کنید.

·   انجام ورزش بطور منظم: فعالیت فیزیکی منظم به مدت حداقل ۳۰ تا ۶۰ دقیقه  در روز موجب کاهش فشارخون شما از  ۴ تا ۹ میلی متر جیوه mm Hg)) می شود. با انجام مدت زمان  کوتاهی  ورزش منظم تفاوتهای ایجاد شده در میزان  فشارخونتان را مشاهده خواهید کرد. اگر قبل ازاین  فرد فعالی نبوده اید افزایش فعالیت بدنی تنها درعرض چند هفته موجب کاهش فشارخون شما خواهد شد

·  کاهش سدیم  موجود در رژیم غذایی و رعایت رژیم غذایی سالم: حتی  کاهش  بسیار اندکی  در مقدار  سدیم مصرفی می تواند به کاهش فشار خونتان از ۲ تا ۸ میلی متر جیوه کمک کند. مصرف مواد غذایی سالم، مصرف مواد غذایی خشک و استفاده از روغن های پر کیفیت  برای پخت و پز به کاهش فشارخون  شما کمک می کنند.

·  عدم استفاده از الکل: اگر بطور منظم  نوشیدنی الکلی استفاده کنید فشارخون شما افزایش خواهد یافت شما باید مصرف الکل را متوقف کنید. ذکر این نکته ضروری است که مصرف نوشیدنیهای حاوی الکل در اسلام حرام است.

 مطالب فوق توصیه هایی است که معمولاً موثرند و اکثراً توسط  پزشکان توصیه می شوند و اگر به آنهاعمل کنید فشارخونتان را کنترل کرده و به زندگی سالم تری با آرامش بیشتر دست خواهید یافت.

منبع-http://diabetestma.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *