چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۹ - ۰۴:۴۲
بهترین فیلم های علمی تخیلی

بهترین فیلم های علمی تخیلی از نگاه راتن تومیتوز را در این مطلب از میهن پست برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم….

بهترین فیلم های علمی تخیلی از نگاه راتن تومیتوز را در این مطلب از میهن پست برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم. برای آشنایی با این فیلم ها در ادامه با ما همراه شوید.

The Terminator

نمره راتن تومیتوز: ۱۰۰ درصد

شاهکار سینمایی جیمز کامرون در سال ۱۹۸۴ با نمره راتن تومیتوز ۱۰۰ درصد در صدر بهترین فیلم های علمی تخیلی این فهرست با موضوعیت سفر در زمان قرار دارد. در حالی که برخی ادعا می کنند دومین فیلم این فرانچایز با عنوان Terminator 2: Judgement Day بهترین عنوان این سری فیلم است اما این فیلم اورجینال The Terminator است که با موضوع سفر در زمان ارتباط دارد. آرنولد شوارتزنگر در این فیلم نقش ترمیناتور را بازی می کند که به گذشته فرستاده می شود تا لیندا همیلتون را بکشد، پیش از آنکه او پسری را به دنیا بیاورد که در آینده باعث از بین رفتن سایبورگ ها می شود. این فیلم داستانی بسیار جذاب داشته و دنباله های خوبی از آن ساخته شده است.

بهترین فیلم های علمی تخیلی

بهترین فیلم های علمی تخیلی

Back To The Future

نمره راتن تومیتوز: ۹۶ درصد

سفر در زمان مفهومی است که در عنوان فیلم نیز دیده می شود، فیلمی که بسیاری آن را شناخته شده ترین فیلم این ژانر فرعی علمی تخیلی می دانند. اولین قسمت از سه گانه Back To The Future در مورد نوجوانی به نام مارتی مک فلای است که به طور تصادفی بعد از استفاده از یک ماشین زمان که توسط دوست و راهنمایش ساخته شده به دهه ۱۹۵۰ باز می گردد. فیلم Back To The Future با پرداختن به بسیاری از سوالات مربوط به سفر در زمان آن دوران از زاویه کمدی و رومانس به موفقیت دست یافت.

بهترین فیلم های علمی تخیلی

بهترین فیلم های علمی تخیلی

Looper

نمره راتن تومیتوز: ۹۳ درصد

بار دیگر اگر می خواهید یک فیلم موفق و تحسین شده در مورد سفر در زمان را ببینید می توانید به سراغ یکی دیگر از فیلم های بروس ویلیس بروید. در سال ۲۰۱۲، ویلیس در کنار جوزف گوردون لویت در فیلم Looper ایفای نقش کرد. در دنیای این فیلم، سفر در زمان ممنوع شده و تنها در بازار سیاه موجود است، جایی که اربابان دنیای خلافکاری از آن برای فرستادن رقبا و اهداف خود به گذشته استفاده می کنند تا توسط گروهی آدمکش اجیر به نام لوپرها کشته شوند. لویت یکی از این قاتلان است که از او خواسته می شود ویلیس را بکشد، مردی که در واقع نسخه بزرگسال خود او در آینده است.

بهترین فیلم های علمی تخیلی

بهترین فیلم های علمی تخیلی

Twelve Monkeys

نمره راتن تومیتوز: ۹۰ درصد

در سال ۲۰۳۵، بروس ویلیس می تواند از زندان آزاد شود اگر موافقت کند که به گذشته بازگشته و از یک بیماری آخرالزمانی هولناک جلوگیری کند. به نظر ماموریت دشواری است اما او چاره دیگری جز پذیرش این ماموریت ندارد. اولین تلاش او چندان موفقیت آمیز نبوده و او را به یک آسایشگاه روانی می برد زیرا صحبت های او در مورد بیماری مرگبار باعث می شود او را به خاطر دیوانگی به آسایشگاه ببرند. در نهایت او موفق می شود به سال ۲۰۳۵ بازگشته و بار دیگر به گذشته بازگردد. سفر در زمان می تواند انسان را دیوانه جلوه دهد حتی اگر واقعاً دیوانه نباشد.

بهترین فیلم های علمی تخیلی

بهترین فیلم های علمی تخیلی

Edge Of Tomorrow

نمره راتن تومیتوز: ۹۰ درصد

فیلم Groundhog’s Day را در نظر بگیرید اما اکشن علمی تخیلی و تام کروز را نیز به آن اضافه کنید تا با ایده ای دقیق در مورد فیلم Edge of Tomorrow و داستان سفر در زمان آن دست پیدا کنید. در این فیلم تام کروز کشته می شود، هر روز، در ماموریتی مشابه و هر بار بیدار شده و بار دیگر خود را در میدان نبرد می بیند و باز کشته می شود. البته تنها مزیت این مردن و زنده شدن های متوالی این است که با هر بار بازگشتن، کروز اطلاعات و مهارت های بیشتری با خود به همراه دارد. بدین ترتیب او امیدوار است که با یادگیری بیشتر بتواند زنده مانده و از محدودیت ۲۴ ساعت زنده ماندن فراتر برود.

بهترین فیلم های علمی تخیلی

بهترین فیلم های علمی تخیلی

[highlight]منبع: screenrant[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *