یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۹ - ۰۲:۴۳
بهترین فیلم های کریستوفر نولان

در این مطلب از میهن پست بهترین فیلم های کریستوفر نولان را به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد. این تابستان را با…

در این مطلب از میهن پست بهترین فیلم های کریستوفر نولان را به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد. این تابستان را با تماشای فیلم های این کارگردان سپری کنید.

کریستوفر نولان اگر یکی از ۵ کارگردان برتر تاریخ سینما نباشد دستکم در میان بهترین کارگردانان سینما جای داشته و بسیاری او را بهترین فیلمساز زنده دنیا می دانند. نولان فیلم های متفاوت و بسیار باکیفیتی ساخته و جدیدترین فیلم او با عنوان Tenet نیز نشان داده که می تواند پیچیده ترین و گیج کننده ترین فیلم او باشد که با ایده سفر در زمان و به عقب برگرداندن زمان سر و کار دارد. فیلم های کریستوفر نولان اغلب با ایده های مفهومی بسیار متفاوت سروکار داشته و با بلاک باسترهایی با بودجه و البته فروش باکس آفیس قابل توجهی همراه هستند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را به صورت اجمالی با تمامی فیلم هایی که کریستوفر نولان تاکنون ساخته آشنا کنیم.

۱- Following

اولین فیلم کریستوفر نولان با عنوان Following در مورد مرد جوانی است که برای گرفتن ایده به منظور نوشتن رمان جدیدش به تعقیب دیگران می پردازد و در این مسیر، بعد از مواجهه با سارقی به نام کاب در یک سری سرقت درگیر می شود. این فیلم دارای پیچش های داستانی متعددی است که نولان همیشه در فیلم هایش مورد استفاده قرار می دهد.

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

۲-Memento

فیلم Memento دارای داستانی است که در دو خط زمانی روایت می شود: یک خط زمانی که در زمان به پیش می رود در حالی که دیگری در مسیر عکس قدم می گذارد، بدین ترتیب اولین صحنه ابتدای فیلم در واقع آخرین صحنه از لحاظ سیر زمانی است. در این فیلم گای پیرس نقش مردی را بازی می کند که حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده و از طریق یادداشت ها، عکس های پولارویید و تتوها سعی دارد همه چیز را به خاطر سپرده و قاتل همسرش را پیدا کند.

۳- Insomnia

سومین فیلم بزرگ کریستوفر نولان داستان یک کارآگاه با بازی آل پاچینو را روایت می کند که مامور رسیدگی به پرونده قتلی می شود که در یکی از شهرهای ایالت آلاسکا رخ داده و برای چند ماهی خبری از آفتاب نخواهد بود. در ادامه اتفاقاتی رخ داده که به قتل همکار او انجامیده و اوضاع را پیچیده تر می کند.

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

۴- Batman Begins

این فیلم داستان اورجینال بروس وین با لقب بتمن را روایت می کند. بروس وین، بعد از مرگ والدینش به جستجو در دنیای خلافکاران می پردازد و در ادامه به عضویت حزب سایه ها در می آید، گروهی که هدف آن ها ظاهراً از بین بردن جرم و جنایت است. بعد از کش و قوس های بسیار، وین با گروه خود و رهبر آن درگیر می شود که ماجراهای جذابی را رقم می زند.

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

۵- The Prestige

فیلم The Prestige داستان مرگبار دو شعبده باز را روایت می کند که سعی دارند به هر قیمتی دیگری را شکست دهند. در این فیلم کریستین بیل و هیو جکمن نقش دو شعبده باز را بازی می کنند که بعد از مرگ همسر یکی از آن ها در جریان یک شعبده بازی، رقابت بین آن ها به دشمنی تبدیل می شود. هر بار رقابت این دو از طریق شعبده بازی تاریک تر و خطرناک تر می شود که در نهایت با مرگ همسر شعبده باز دیگر همراه می شود. اما این پایان پیچش های داستانی و جذابیت فیلم The Prestige نیست و در ادامه اتفاقات و پیچش های جدیدی را خواهید دید.

۶- The Dark Knight

در فیلم The Dark Knight بتمن با جوکر نمادین هیث لجر روبرو می شود. در بحبوحه یکی از پیچیده ترین و دقیق ترین نقشه های جوکر، بتمن به نجات قربانیان می رود اما شکست خورده و نمی تواند آن ها را نجات دهد، شکستی که عواقبی سخت برای بتمن و شهر گاتهام دارد. در ادامه فیلم اتفاقات جذاب دیگری رخ می دهد که باعث می شود قسمت دوم از سه گانه کریستوفر نولان از داستان بتمن یکی از بهترین فیلم های ساخته شده بر اساس داستان این شخصیت سینمایی باشد.

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

۷- Inception

فیلم Inception داستان مردی به نام کاب با بازی لئوناردو دی کاپریو را روایت می کند که برای سرقت وارد رویاهای افراد می شود تا ایده ای را در ناخودآگاه آن ها بکارد. او در واقع با سرقت اطلاعات و ایده ها از ذهن مردم از طریق ورود به رویاهایشان به خواسته های خود دست می یابد. کاب برای پروژه جدیدی که به او محول شده تیمی از افراد را دور خود جمع کرده و در صورت پیروزی می تواند بدون اینکه مورد تعقیب قرار گیرد به ایالات متحده بازگشته و بعد از سال ها نزد خانواده اش برود. Inception یکی از پیچیده ترین و البته جذاب ترین فیلم های تاریخ سینما به شمار می آید.

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

8- Interstellar

فیلم Interstellar با زمان و فضاها بازی می کند در یک ماجراجویی حماسی که در آن تیمی از فضانوردان وارد کرم چاله ای در فضا می شوند. در ابتدا دختر یک مهندس فضایی متوجه اتفاقاتی غریب در اتاق خود می شود که در ابتدا آن ها را به ارواح نسبت می دهد اما در نهایت این اتفاقات او را به یک مرکز تحقیقاتی ناسا و یک ماموریت فضایی سوق می دهد که هدف آن یافتن سیاره ای قابل سکونت است زیرا زمین در آستانه نابودی قرار دارد.

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.