چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۹ - ۰۱:۳۷
بهترین ماکارونی های ایرانی

در این مطلب بهترین ماکارونی های ایرانی که در بازار به چشم میخورند را به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد. در ادامه…

در این مطلب بهترین ماکارونی های ایرانی که در بازار به چشم میخورند را به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ماکارونی پای ثابت سبد خرید تقریبا همه خانواده‌هاست! در این مطلب از میهن پست از بهترین برندهای ماکارونی ایرانی برایتان نوشته‌ایم؛ با ما همراه باشید تا با برندهای برتر وطنی، انواع پاستاهایی که به بازار عرضه می‌کنند، حجم بسته و بازه قیمتی محصولات هر برند بیشتر آشنا شوید.

زر ماکارون؛ نامی پرآوازه در صنعت ماکارونی ایران

زر ماکارون از بهترین ماکارونی های ایرانی ، بی‌شک، یکی از بهترین برندهای ماکارونی ایران است، اما چرا؟ خب، زرماکارون برند کاربلدی است که توانسته سر زبان‌ها بیفتد و در جذب مشتری پروپاقرص هم موفق ظاهر شده. به‌گفته خود سایت زر ماکارون، گروه صنعتی و پژوهشی زر، در حال حاضر، بزرگ‌ترین صادرکننده ایرانی انواع ماکارونی است و در سکوی نخست صنعت ماکارونی ایران قرار دارد. خلاصه که زر ماکارون برند نامی و محبوبی است و تا به امروز، حضور مقتدرانه‌ای در بین سایر رقبای وطنی داشته. با مرور بازخوردهای کاربران دیجی‌کالا و نی‌نی‌سایت و همچنین از روی نتایج نظرسنجی صفحه اینستاگرام «درجه» تقریبا مطمئن شدیم که طرفداران زر ماکارون کم نیستند! پاستاهای زر ماکارون در سوپرمارکت دیجی‌کالا، بر اساس ارزیابی کاربران، جزو محبوب‌ترین‌ها نمایش داده می‌شوند.

بهترین ماکارونی های ایرانی

انواع پاستاهای زر ماکارون

همان طور که می‌بینید، زر ماکارون ازلحاظ تنوع پاستا تا حد زیادی پاسخ‌گوی همه‌جور سلیقه‌ای است. لازانیای جایزه‌دار کودک زر ماکارون هم ایده خلاقانه و البته زیرکانه‌ای به نظر می‌رسد؛ زر ماکارون با جذب مشتری کودک در تلاش است تا بچه‌های امروزی از همان سن کم به این برند تعلق خاطر پیدا کنند. زر ماکارون از محبوبیت پاستاهای جامبو هم غافل نبوده و برای علاقه‌مندان به سفره‌آرایی و تهیه فینگرفودهای پاستایی چند مدل پاستای جامبو به بازار عرضه کرده تا حتی برای سلیقه‌های خاص‌پسند هم چیزی در چنته داشته باشد. سایر محصولات زر ماکارون عبارت‌اند از: پودر کیک، آرد سفید گندم، رشته آشی و سس پاستا با طعم‌های مختلف.

اسپاگتی اسپاگتی با قطرهای ۱.۲، ۱.۵ و ۱.۷/ بوکاتینی با قطر ۲.۵/ اسپاگتی سبزیجات
فرمی لازانت/ زنگوله‌ای/ کاواتاپی/ دیسکی/ دیتالی/ البو/ پروانه‌ای ساده/ پروانه‌ای فانتزی/ پروانه‌ای سبزیجات/ فوسیلی ساده/ فوسیلی سبزیجات/ گرامینا/ شقایق/ گراندی ساده/ گراندی سبزیجات/ متزه پنه/ میکس/ پنه ریگاته/ پیکولی ساده/ پیکولی فلفل شیرین/ پیکولی اسفناج/ پیکولی سبزیجات/ پیکولی سبوس‌دار/ سدانو/ شلز/ شلز فلفل شیرین/ شلز اسفناج/ شلز سبزیجات/ تالیاتله/ روتینی
لازانیا لازانیای ساده/ لازانیای اسفناج پیش‌پخت/ لازانیای چیلی پیش‌پخت/ لازانیای دختر من همراه با جایزه/ لازانیای پسر من همراه با جایزه
سوپی الفبایی/ مزرعه حیوانات/ بیبی شلز/ کاپلینی/ فیدلی ساده/ فیدلی سبزیجات/ دانه‌برنجی
آشیانه‌ای سوپی/ فتوچینی ساده/ فتوچینی سبزیجات/ تالیاتله
جامبو شلز ساده/ شلز سبزیجات/ سدانو/ فوسیلی
فراسودمند اسپاگتی غنی‌شده با ویتامین ب/ اسپاگتی سبوس‌دار

حجم بسته‌ و قیمت پاستاهای زر ماکارون

پاستاهای زر ماکارون از بهترین ماکارونی های ایرانی در بسته‌های مختلفی ازجمله ۵۰۰، ۷۰۰، ۹۰۰ و بعضا ۱۰۰۰ گرمی عرضه می‌شوند؛ برخی انواع پاستاهای زر ماکارون در بسته‌های با حجم ۳۰۰ گرم هم موجودند؛ اما، درکل، تعدد حجم بسته‌‌ها در هر نوع پاستایی می‌تواند متفاوت باشد و برای همه پاستاهای زر ماکارون بسته‌ مثلا ۱ کیلوگرمی موجود نیست.

قیمت اغلب پاستاهای زر ماکارون در بازه حدود ۴٫۰۰۰ تا ۷٫۰۰۰ تومان می‌گنجد؛ البته، زر ماکارون‌های با قیمت پایین‌تر و بالاتر از این حول‌وحوش قیمتی هم در بازار پیدا می‌شود؛ برخی پاستاهای زر ماکارون، به‌دلیل عرضه در بسته‌بندی‌های کم‌حجم، با قیمت ارزان‌تری به بازار عرضه می‌شوند، اما انواع خاص، مثلا جامبوها، نسبت به پاستاهای رایج‌ و پرمصرف کمی گران‌ترند. برای مشاهده دقیق‌تر قیمت پاستاهای زر ماکارون می‌توانید از کلید زیر استفاده کنید:

تک ماکارون؛ «یه دنیا و یه تک»

تک ماکارون هم که حتما برایتان آشناست؛ برند شناخته‌شده‌ای که سر سفره کمتر ایرانی‌ای راه پیدا نکرده! شرکت تولیدی تک ماکارون، بنا به‌گفته سایت رسمی خود برند، در هر ساعت قادر به تولید حدود ۱۹ تن انواع ماکارونی و لازانیاست. تک ماکارون، به‌نوبه خود، برند صاحب‌نامی در بین سایر رقبای وطنی است و در لاین پاستای فروشگاه‌ها هم معمولا پروپیمان و توی چشم چیده می‌شود.

بهترین ماکارونی های ایرانی

انواع پاستاهای تک ماکارون

نیازی به گفتن نیست که تک ماکارون از بهترین ماکارونی های ایرانی چقدر برند پرمحصولی است! از جدول بالا کاملا پیداست که تک ماکارون در تلاش است تا هیچ سلیقه‌ و نیازی را از بابت انواع پاستا بی‌پاسخ باقی نگذارد؛ تنوع قابل‌ملاحظه تک ماکارون در به‌خصوص پاستاهای رشته‌ای باعث شده که من و شمای مشتری از حق انتخاب درخور توجهی برخوردار باشیم. با این‌همه تنوع پاستا بی‌دلیل نیست که تک ماکارون در بسیاری از فروشگاه‌ها گل سرسبد ردیف پاستاهاست! سایر محصولات تک ماکارون عبارت‌اند از: محصولات نیمه‌آماده شامل انواع سوپ و پاستا، آرد، پودر کیک، غلات صبحانه، اسنک و رشته آشی.

رشته‌ای اسپاگتی حاوی روی با قطر ۱.۵/ اسپاگتی امگا۳ با قطر ۱.۵/ اسپاگتی سبوس‌دار با قطر ۱.۵/ اسپاگتی حاوی ویتامین دی۳ و کلسیم با قطر ۱.۵/ اسپاگتی پروبیوتیک با قطر ۱.۵/ اسپاگتی حاوی کاروتنوئید با قطر ۱.۵/ اسپاگتی فیبردار، حاوی سبزیجات سبز، با قطر ۱.۵/ اسپاگتی فیبردار سبزیجات، طعم نعناع، با قطر ۱.۵/ اسپاگتی فیبردار سبزیجات، طعم ریحان، با قطر ۱.۵/ لینگوئینی ساده/ اسپاگتی ساده با قطرهای ۱.۷، ۱.۵، ۱.۴، ۱.۲ و ۱/ لینگوئینی غنی‌شده با ویتامین ب/ اسپاگتی غنی‌شده با ویتامین ب با قطرهای ۱.۷، ۱.۵، ۱.۴، ۱.۲/ ماکارونی غنی‌شده با ویتامین ب با قطرهای ۳.۵، ۳.۱، ۲.۸ و ۱.۷
فرمی جامبو شلز ۶۰×۴۰ و ۶۵×۳۲/ شلز سبوس‌دار/ پیکولی سبوس‌دار/ پروانه‌ای سبزیجات/ شلز سبزیجات/ فوسیلی سبزیجات/ فیدلی سبزیجات/ گوشواره‌ای/ دیسکی/ میکس/ پاپ‌کورن/ اسبی/ زنگوله‌ای/ حلزونی/ پروانه‌ای ساده/ حیات وحش/ گراندی/ پیکولی ساده/ شلز ساده/ زیتی/ آلفابت/ شوئینگرهورنلی/ هورنلی گراب/ لازانت/ فوسیلی ساده/ فیدلی استندآپ/ فیدلی پیلو/ پنه ریگاته/ تورتیگلیونی
لازانیا در دو نوع معمولی و سریع‌پخت شیاردار

حجم بسته‌ و قیمت پاستاهای تک ماکارون

اغلب پاستاهای رشته‌ای تک ماکارون در بسته‌های ۵۰۰ ، ۷۰۰ و بعضا ۱۰۰۰ گرمی و پاستاهای فرمی تک ماکارون در بسته‌های ۵۰۰ گرمی عرضه می‌شوند؛ درمورد لازانیاهای تک ماکارون هم باید اضافه کنیم که نوع معمولی در دو حجم ۳۰۰ و ۵۰۰ گرمی و نوع سریع‌پخت شیاردار در حجم‌های ۲۵۰ و ۴۵۰ گرمی عرضه می‌شود.

قیمت پاستاهای تک ماکارون در همان حول‌وحوش قیمتی زر ماکارون می‌چرخد؛ برای مشاهده دقیق‌تر قیمت‌ها می‌توانید از کلید زیر استفاده کنید:

مانا؛ «طعم به یاد ماندنی»

مانا از دیگر برندهای باسابقه نام‌آشنایی است که در صنعت ماکارونی ایران خوش درخشیده و سر زبان‌هاست.

بهترین ماکارونی های ایرانی

انواع پاستاهای مانا

مانا هم برند نسبتا پرمحصولی است، به متنوعی تک ماکارون نیست، اما پاسخگوی نیاز مشتری است و تقریبا همه پاستاهای پرمصرف را شامل می‌شود. درضمن، هنوز پاستای جامبو در فهرست محصولات مانا به‌چشم نمی‌خورد؛ مشتری پروپاقرص مانا هم که باشید، حداقل فعلا برای خرید پاستای جامبو باید به برندهایی چون زر و تک گریز بزنید. اما، درعوض، مانا را برای خرید پاستای نیمه‌آماده در کنار سایرینی چون تک ماکارون به خاطر بسپارید؛ پاستاهای نیمه‌آماده مانا ۲۰ دقیقه‌ای حاضرند و با طعم‌های مختلفی عرضه می‌شوند: پنیر و کاری، کچاپ، قارچ و پنیر، پیتزا، تنوری، گوجه‌فرنگی و ریحان.

رشته‌ای اسپاگتی با قطرهای ۲.۷، ۱.۶، ۱.۴ و ۱.۲/ لینگوئینی/ اسپاگتی فیبر گندم/ اسپاگتی غنی‌شده
فرمی میکس سبزیجات/ میکس ساده/ شیپوری/ اسپریلا/ تالیاتلی/ گوش‌ماهی ساده/ پنه بزرگ/ پنه کوچک/ سیم تلفنی/ یال‌اسبی/ گوش‌ماهی سبزیجات/ دکمه‌ای/ پروانه‌ای ساده/ پروانه‌ای سبزیجات/ روتینی/ مته‌ای ساده/ مته‌ای سبزیجات/ بریده/ پفکی/ پاپیونی/ ورمیشل ساده/ ورمیشل آشیانه‌ای
لازانیا لازانیای ساده/ لازانیای سبزیجات/ لازانیای سریع‌پخت/ مینی‌لازانیا

حجم بسته‌ و قیمت پاستاهای مانا

پاستاهای رشته‌ای مانا در بسته‌های مختلفی ازجمله ۵۰۰، ۷۰۰ و بعضا ۱۰۰۰ گرمی عرضه می‌شوند؛ برای مثلا پاستای رشته‌ای قطر ۱.۴ حجم‌های عرضه‌شده متنوع‌ترند و در بسته‌‌های ۲۵۰ و ۴۰۰ گرمی هم به بازار عرضه می‌شوند؛ اما پاستاهای فرمی مانا در بسته‌ فقط ۵۰۰ گرمی و لازانیاهای مانا در بسته‌‌های ۳۰۰ و ۵۰۰ گرمی موجودند.

قیمت اغلب پاستاهای مانا، درکل، چندان متفاوت با سایر برندهای وطنی نیست؛ برای مشاهده دقیق‌تر قیمت پاستاهای مانا از کلید زیر استفاده کنید:

مک؛ «غذای خوب، احساس خوب»

مک، محصول گروه تولیدی مواد غذایی خوشنام، از دیگر برندهای نامدار در صنعت ماکارونی ایران است و سعی دارد که رقیب بلامنازعی برای برندهای مشابه خارجی باشد.

بهترین ماکارونی های ایرانی

انواع پاستاهای مک و حجم بسته‌ها

ناگفته نماند که مک، علاوه بر پاستای رشته‌ای و فرمی، لازانیا هم در بساط دارد که در بسته‌های ۳۰۰ و ۵۰۰ گرمی عرضه می‌شود. درمورد حجم پاستاهای رشته‌ای مک هم باید اضافه کنیم که برای مثال اسپاگتی قطر ۱.۴ مک در بسته‌های مختلفی عرضه می‌شود: ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۷۰۰، و ۹۰۰ گرمی که تنوع قابل‌ملاحظه‌ای برای حجم بسته‌بندی است. اما، درکل، مک ازلحاظ تنوع نوع پاستا به برندهای پرمحصولی چون زر و تک می‌بازد، بااین‌حال، علی‌رغم تنوع محدود، جزو برندهای محبوب به نظر می‌رسد.

رشته‌ای لینگوئینی/ بوگاتینی/ اسپاگتی با قطرهای ۱.۷، ۱.۴ و ۱.۲
فرمی شلز/ هورنلی/ پنه/ البو/ دیسک/ پیکولی ساده/ پیکولی سبزیجات/ فیدلی/ استارز

رشد؛ از کهنه‌کارهای صنعت ماکارونی ایران

رشد از دیگر برندهای بنام ایرانی است که در بازار ماکارونی ایران بی‌نصیب نمانده و هواداران خاص خودش را دارد.

بهترین ماکارونی های ایرانی

انواع پاستاهای رشد

رشد هم مانند مک ازلحاظ تنوع پاستا نسبت به زر و تک در ردیف پایین‌تری قرار دارد، اما ازلحاظ حجم بسته‌‌ و بازه قیمتی تقریبا مشابه سایر برندهای ماکارونی ایرانی است.

رشته‌ای
فرمی پنه/ فارفل/ پیکولی/ شل/ کامپانلی
ورمیشل کلافی و ساده
لازانیا ساده/ سبزیجات/ تخم‌مرغی

جهان؛ خوشمزه اما کمتر شناخته‌شده

ماکارونی جهان، محصول شرکت جهان ستاره آریا، بر اساس بازخوردهای مصرف‌کنندگانش جزو ماکارونی‌های خوب وطنی قابل‌معرفی است؛ اگرچه جهان به اندازه مثلا تک ماکارون شناخته‌شده نیست، از روی بازخوردهای مثبت مصرف‌کنندگانش می‌توان ادعا کرد که برند درخورتوجهی است.

بهترین ماکارونی های ایرانی

انواع پاستاهای جهان

در بین پاستاهای جهان انواع غنی‌شده به‌چشم نمی‌خورد، اما در وب‌سایت ماکارونی جهان که گفته شده پاستاهای غنی‌شده با املاح، سبزیجات و سبوس گندم قرار است در آینده نزدیک به تولیدات این برند اضافه شوند. جای لازانیا هم در فهرست محصولات جهان خالی است، اما، درعوض، جهان را برای خرید نودل به خاطر بسپارید؛ نودل‌های جهان در طعم‌های مختلفی، ازجمله گوشت و مرغ، به بازار عرضه می‌شوند.

رشته‌ای اسپاگتی با قطرهای ۱.۲، ۱.۴ و ۱.۷/ بوکاتینی
فرمی پیکولی ساده/ پیکولی سبزیجات/ شلز ساده/ شلز سبزیجات/ پنه ریگاته/ فیدلی/ پروانه‌ای/ آشیانه‌ای/ فنری/ یال‌اسبی/ سوپی/ پیچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *