دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۹ - ۰۹:۴۲
بهترین مکمل ها برای رشد مو

در این مطلب از میهن پست قصد داریم بهترین مکمل ها برای رشد مو را به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. در ادامه…

در این مطلب از میهن پست قصد داریم بهترین مکمل ها برای رشد مو را به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه شوید.

آیا می دانید برای رشد مو چه باید کرد ؟ حتما خیلی از شما فکر می کنید مصرف مکمل های حاوی ویتامین و مواد معدنی سریع ترین راه ممکن برای افزایش رشد مو باشد. خب، پس بهترین مکمل ها برای رشد مو چه مکمل هایی هستند؟

انواع مکمل برای رشد مو

مکمل های رشد مو می توانند واقعا مفید باشند. همان طور که گفته شد ۷ نوع مکمل خاص وجود دارد که با رشد مو و تسریع روند آن در ارتباط هستند. آیا این مکمل ها را می شناسید؟

آهن

آهن برای رش مو الزامی است. اگر میزان آهن بدن شما کم باشد ، در چرخه رشد موی شما اختلال ایجاد می کند.چرخه رشد مو از سه مرحله تشکیل شده است: آناژن، تلوژن و کاتاژن.

دوره آنلاژن چرخه ای از از رشد مو است که می تواند تا هفت سال طول بکشد. با این حال، اگر موهای شما مواد مغذی لازم را نداشته باشد ممکن است طول این دوره کوتاه تر و به سه سال برسد.

بهترین مکمل ها برای رشد مو

مرحله کاتاژن پس از دوره آناژن اتفاق می افتد و دوره کوتاهی است که نهایتا تا ۱۰ روز ادامه خواهد داشت. مرحله تلوژن نیز پس از کاتاژن رخ می دهد و در واقع دوره استراحت مو است که در آن تار مو از ریشه جدا می شود و می ریزد.

قبل از این که دوره رشد مو مجددا تکرار شود ، فولیکل مو به مدت سه ماه غیرفعال باقی می ماند. اگر آهن در رژیم غذایی شما کم باشد باعث اختلال در این دوره و در نهایت ریزش مو می شود.

ویتامین آ

ویتامین آ یکی از ویتامین های الزامی دیگر برای ایجاد روغنی به نام سبوم است.

بهترین مکمل ها برای رشد مو

ویتامین ث

مکمل بعدی که شما می توانید برای افزایش رشد موی خود استفاده کنید ویتامین ث است. این آنتی اکسیدان می تواند به بدن در جذب آهن کمک می کند. همان طور که قبلا گفتیم، مقدار ناکافی از آهن باعث ریزش مو می شود.

ویتامین دی

علاوه بر آهن، ویتامین آ و ویتامین ث، ویتامین دی هم برای رشد مو اهمیت دارد.

ویتامین ای

یک ویتامین دیگر که باید مصرف کنید ویتامین ای است. این ویتامین می تواند به موهای شما در برابر آسیب نور خورشید کمک کند. اگر به امواج گرم خورشید در بیشتر قسمت های کشور فکر کنید، متوجه خواهید شد که مصرف این ویتامین برای حفظ سلامت مو لازم می شود.

بهترین مکمل ها برای رشد مو

روی

روی از دیگر مواد معدنی است که به تنظیم میزان DHT یا دی هیدروتستوتسرون در بدن کمک می کند. این هورمون همان هورمونی است که به علت ریزش مو مربوط است. اگر میزان روی در بدن شما خیلی پایین باشد، بدن شما DHT بیشتری تولید می کند که منجر به ریزش مو می شود.

مصرف مکمل هایی که حاوی آمینو اسید باشند نیز ارزشش را دارد زیرا گمان می رود آمینو اسید برای رشد مو الزامی باشد و به بدن در تولید کراتین و رشد مو کمک کند.

امگا اسید

در آخر از همه و البته در صدر فهرست، امگا اسیدها قرار دارند که روغن ضروری برای سالم نگه داشتن پوست سر و آبرسانی کردن آن را تولید می کنند.

مصرف مکمل ها برای زمانی که بدن شما دچار کمبود مواد مغذی است توصیه می شود زیرا بیشتر آنها می توانند از یک رژیم غذایی متعادل کسب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.