دوشنبه، ۲۹ بهمن ۹۷ - ۰۹:۳۸
روش های مهاجرت به کانادا

کانادا دارای فرصت‌های ایده‌آل برای افراد تحصیل کرده و دارای تخصص است. نرخ تورم  و مالیات در این کشور بسیار پایین است و…

کانادا دارای فرصت‌های ایده‌آل برای افراد تحصیل کرده و دارای تخصص است. نرخ تورم  و مالیات در این کشور بسیار پایین است و سطح کیفیت آموزشی، بهداشتی و درمانی در بالاترین سطح کیفیت قرار دارد و درحال حاضر از نظر بسیاری از گردشگران کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای داشتن یک زندگی بدون دغدغه و آرام است. مهاجرت به کانادا همواره یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین چالش‌های جهان به‌شمار می‌آید و هرساله افراد زیادی از اقصی نقاط جهان با انگیزه و اهداف مختلف این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. در این مطلب قصد داریم بهترین و ارزان ترین روش های مهاجرت به کانادا را بررسی کنیم.

اخذ ویزای توریستی (VISITOR VISA)

اگر هدفتان این است که در کانادا، در حوزه‌ی کاری خود فعالیت کنید، می‌توانید به عنوان یک بازدید کننده یا توریست به کانادا وارد شوید و با کارفرمای زمینه‌ی کاری خود ارتباط برقرار کنید. این نکته را بدانید که افرادی که با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور می‌شوند، مجوز کار کردن در این کشور را ندارند. اما اگر به دلایل مختلف همانند گردشگری وارد کانادا می‌شوید می‌توانید در آن‌جا دنبال کار بگردید و قول کار بگیرید و زمانی که به ایران بازگشتید، از طریق قانونی اقدام به  اخذ ویزای کار کانادا کنید و سپس مهاجرت نمایید.

دریافت ویزای تحصیلی

امروزه بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهانی هستند. دانشگاه های کشور کانادا از جمله معتبرترین دانشگاه‌ها در جهان است و به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی در آن‌ها هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان از جمله کشور خودمان متقاضی اخذ وقت سفارت کانادا و ویزای تحصیلی این کشور هستند. بهترین و شیرین‌ترین خبر درباره‌ی مهاجرت به کانادا از طریق مجوز تحصیلی حاصل می‌شود. اکثر دانشجویان پس از فارغ‌ التحصیلی پیشنهادات کاری روبه رو می‌شوند که با این روش می‌توانید اقامت کانادا را بگیرید. به‌دلیل اینکه پس از اتمام دوره‌ی تحصیلی یک مهاجر بدون سابقه‌ی کار محسوب می‌شوید، بهتر است در حین تحصیل کار پیدا کنید.

پرستار در منزل (LIVE-IN CAREGIVER)

بدون شک یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا برای افرادی که هیچ حرفه‌ و تخصصی ندارند، پرستارخانگی شدن است. برای موفقیت در این کار فقط داشتن مدرک فارغ ‌التحصیلی از دبیرستان و یا 6 ماه آموزش و یک سال تجربه‌ی پرستاری کافی است تا مجوز کار در کانادا برای شما صادر شود. موسسات مختلفی برای آشنا کردن کارفرمایان با پرستاران خانگی خارجی وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها در ارتباط باشید و به سادگی به کانادا مهاجرت کنید. اگر شما هم امکان کار به عنوان پرستار در منزل را دارید پیشنهاد می‌شود همین الان برای اخذ ویزای فوری کانادا اقدام کنید و به این کشور مهاجرت کنید.

حامی مالی مناسب

تمامی روش‌هایی که در بالا به آن اشاره شد، ملزم به داشتن مهارت‌های خاص می‌باشد. اما در این میان متقاضیانی هم هستند که هیچ مهارتی ندارند و آن‌ها با استفاده از یک حامی مالی مناسب به این کشور مهاجرت می‌کنند. به عنوان نمونه اگر دوره‌ی دبیرستان خود را سپری می‌کنید، می‌بایست در دبیرستان‌هایی پذیرش بگیرید که از حیث مالی دانش آمزانشان را حمایت می‌کنند و یا در دانشگاه‌هایی بورسیه شوید که هزینه‌های شما را تقبل کنند.

حمایت همسر

داشتن یک همسر کانادایی یکی از ساده ترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا به‌حساب می‌آید. این نکته را بدانید که بسیاری از افراد از این راه برای مهاجرت استفاده کرده‌اند، از همین رو شمار ازدواج‌های صوری رو به افزایش است. البته دولت کانادا تدابیری را در نظر گرفته است تا جلوی ازدواج‌های صوری را بگیرد و مطمئن شود که دو نفر واقعاً قصد زندگی با هم را دارند. بنابراین توصیه می‌شود که اگر قصدتان ازدواج واقعی است می‌توانید از این طریق برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

رپورتاژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.