چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۹

“محمدحسین یادگاری”در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران، با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب درباره لزوم حرکت صحیح و پرشتاب علمی در…

“محمدحسین یادگاری”در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران، با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب درباره لزوم حرکت صحیح و پرشتاب علمی در کشور، اظهار داشت: نقشه علمی برای تمام دستگاه‌های کشور مشخص شده است که باید تمامی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای پیشبرد اهداف این نقشه تلاش کنند.
 
وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی است که باید طبق منویات مقام معظم رهبری برنامه خود را تدوین و در پر کردن این جدول و نقشه علمی کشور نقش بسزایی را ایفا کند.

رئیس سابق جهاد دانشگاهی با بیان اینکه چگونه باید این نقشه عملیاتی‌تر شود، اظهارداشت: تمامی دستگاه‌ها وزارتخانه‌ها، دانشگاه‌ها و پ‍ژوهشگاه‌ها که دغدغه رشد جامعه را دارند، باید با هم منسجم شده و زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی شروع به کار کنند.
 
 وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نباید گذاشت دانشگاه‌ها گرفتار آسیب‌های ناشی از پیچ و خم‌های غلطِ عرصه سیاسی شوند، تصریح کرد: وقتی مراکز علمی و دانشگاه‌ها به  مسائل سیاسی چپ و راست بپردازند، از کار علمی عقب می‌افتند.

 یادگاری با بیان اینکه نباید با عوض شدن دولت‌ها ریاست دانشگاه‌ها عوض شوند، گفت: بهتر است که برای انتخاب ریاست دانشگاه‌ها مرکز دیگری غیر از دولت مشخص شود. 

رئیس سابق جهاد دانشگاهی در پایان خاطر نشان کرد: نباید بگذاریم جریان علمی کشور دچار بیماری شود، بلکه با کمک همه برای پیشبرد اهداف علمی کشور تلاش کنیم.
 
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.