دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۵

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره‌برداری‌های نامناسب از سواحل در برخی مواقع، محیط زیست دریا را به مخاطره می‌اندازد. یعقوب…

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره‌برداری‌های نامناسب از سواحل در برخی مواقع، محیط زیست دریا را به مخاطره می‌اندازد.

یعقوب جدگال در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان با اعلام این خبر افزود: گاهی اوقات مشاهده می‌شود که مردم و برخی دستگاه‌ها حفظ محیط زیست دریاها را با تغییرکاربری‌ها در سواحل به خطر می‌اندازند.

نماینده مردم چابهار در ادامه گفت: سواحل چابهار یکی از زیباترین سواحل کشور است و می‌توان از این پتانسیل در جهت جذب گردشگر استفاده کرد.

جدگال خاطرنشان کرد: برکسی پوشیده نیست که هر نوع استفاده از منابع ملی و عمومی نظیر جنگل، دریا، ساحل، مرتع و … نیازمند رعایت اصول و مقررات مدون و مصوب مربوطه است و رعایت مقررات و ضوابط خاص است که می‌تواند نظم و نظام لازم را در بهره‌برداری عمومی حاکم کند.

وی تاکید کرد: سواحل به دلیل داشتن سنگ‌های متنوع و اشکال ناهمواری متعدد، محیط‌های مناسبی برای انجام برخی تحقیقات زمین‌شناسی یک منطقه است و نیاید با بی‌توجهی این مناطق را از بین بُرد.

وی تصریح کرد: از جمله فعالیت‌های اقتصادی استان صید و صیادی است که در اقتصاد مردم نقش بسزایی دارد به همین علت در سواحل مقدار قابل توجهی اسکله صیادی وجود دارد که در آنها فعالیت شیلاتی انجام می‌شود و عمده‌ترین آلودگی‌ها ناشی از فعالیت این گونه مراکز ریخت و پاش و تخلیه زباله و فاضلاب است.

جدگال گفت: همه مردم وظیفه دارند به بهترین شکل از محیط زیست بهره ببرند و برای حفاظت و صیانت از آن و نگهداری این میراث برای نسل‌های آینده از هیچ تلاشی مضایقه نکنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.