شنبه، ۰۸ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۴

با حضور فرماندار شهرستان بندرلنگه سایت NDB فرودگاه بندرلنگه به بهره‌برداری رسید. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، مدیر فرودگاه بندرلنگه با…

با حضور فرماندار شهرستان بندرلنگه سایت NDB فرودگاه بندرلنگه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، مدیر فرودگاه بندرلنگه با ارائه اهمیت دستگاه NDB برای پروازهای فرودگاه و عبوری، اعتبار در نظر گرفته شده جهت جابجایی سایت مذکور را ۵۱۰ میلیون ریال، از اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور برشمرد و افزود: سایت فوق از 31 مردادماه عملیاتی شده است.

براساس این گزارش، علاوه‌بر دستگاه ناوبری NDB دستگاه‌های VOR/DME نیز در فرودگاه وجود دارد.

Non-Directional Beacon و یا به اختصار NDB دستگاه رادیویی است که در مسیرهای هوایی اغلب بعنوان پشتیبان و درفرودگاه‌ها بعنوان دستگاه کمک ناوبری برای تعیین محل فرودگاه و انجام طرح‌های تقرب استفاده می‌شود. این دستگاه بر روی امواج LF و MF بر روی فرکانس‌هایی از ۱۹۰ تا ۵۳۵ کیلوهرتز سیگنال ارسال می‌کند.

این دستگاه این امکان را می‌دهد تا در مسیر هوایی Position FIX بگیریم و تعیین موقعیت کنیم. (FIX) عبارت است از محل تلاقی دو سیگنال که از دو دستگاه کمک ناوبری مجزا گرفته می‌شود.

هر دستگاه کمک ناوبری یک کد سه حرفی که مشخصه فرودگاه است را به صورت کد شده پخش می‌کند که خلبان با گوش دادن به این مورس از صحت سیگنال دریافتی مربوط به NDB دلخواه مطمئن می‌شود.

از NDB در هنگام تقرب و Instrument Landing هم می‌توان استفاده کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *