یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۰

‌طرح افزایش 200 لیتر در ثانیه‌ای برداشت آب از سد ایلام به بهره‌برداری رسید. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام،…

‌طرح افزایش 200 لیتر در ثانیه‌ای برداشت آب از سد ایلام به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، مهندس «داراب بیرانوند» در حاشیه افتتاح این طرح با حضور استاندار ایلام اظهار کرد: این طرح شامل تهیه، حمل، نصب و راه‌اندازی چهار دستگاه ترانسفورماتور، هشت دستگاه الکترو پمپ، چهار دستگاه تابلو فشار قوی و راه‌اندازی چهار دستگاه شیر خلاء شکن دو منظوره بر روی خطوط انتقال است.

وی با بیان اینکه 45 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است افزود: 3 هزار و 500 خانوار به جمعیت زیر پوشش آب و فاضلاب استان افزوده شده و نیاز آب آشامیدنی شهر ایلام با افزوده شدن این جمعیت به 200 لیتر در ثانیه ارتقاء یافته است.

بیرانوند ادامه داد: تامین کوتاه مدت آب شهر ایلام تنها از طریق برداشت از سد “چم گردلان” امکان‌پذیر بوده و شرکت آب و فاضلاب نیز با ایجاد چهار واحد تلمبه خانه در صدد رفع این مشکل برآمده است.

مدیر عامل آب و فاضلاب شهری ایلام خاطر‌نشان کرد: شرکت آبفای ایلام تامین میان مدت و بلند آب شهر ایلام را با طرح‌های مختلف در دستور کار دارد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *