شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۱

نماینده مردم شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پست 230 کیلوولت ابرج، در مدت کمتر از یک‌سال اجرا شده است،…

نماینده مردم شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پست 230 کیلوولت ابرج، در مدت کمتر از یک‌سال اجرا شده است، گفت: شرکت توانیر با اجرای این پروژه عزم ملی و مدیریت جهادی را در عمل نشان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، محمدمهدی برومندی شنبه 15 شهریور در مراسم بهره‌برداری از پست 230 کیلوولت شهدای ابرج در شهرستان مرودشت، ضمن قدردانی از شرکت توزیع نیروی برق شیراز، گفت: ششم شهریورماه سال گذشته عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد و اکنون با بهترین کیفیت به بهره‌برداری رسید.

برومندی با یادآوری اینکه هزینه اجرای این طرح بیش از 15 میلیارد تومان بوده است، گفت: از این پس روند توسعه در این منطقه شتاب خواهد گرفت.

وی بهره‌برداری از این پروژه‌ها را پاسخی به حضور ارزشمند مردم در عرصه‌های مختلف انقلاب دانست و گفت: با انجام این اقدامات در عمل نشان می‌دهیم که علی‌رغم تمام تهدیدها و توطئه‌های استکبار جهانی، عزم ما برای ساختن و توسعه کشور جدی است.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در بخش درودزن سال گذشته به‌واسطه نبود برق پایدار و امن، مشکلات زیادی وجود داشت، گفت: تابستان سال گذشته روزها از ساعت 10 صبح تا 5 عصر برق در برخی مناطق این شهرستان قطع می‌شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته تلاش برای تامین برق چند کارگاه کوچک، دشوار و حتی غیرممکن به‌نظر می‌رسید، گفت: امروز با راه‌اندازی این زیرساخت، برقی مطمئن و پایدار در اختیار مردم در مسیر رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال، قرار دارد.

برومندی با بیان اینکه در آینده نزدیک، در صحن علنی مجلس از شرکت‌های توانیر، برق‌منطقه‌ای فارس و توزیع شیراز قدردانی خواهد کرد، به مشکلات اقتصادی موجود در کشور اشاره و تاکید کرد: اجرای این طرح‌ها در شرایط اقتصادی سخت موجود، یک کار جهادی بود.

وی گفت: در سال 91 بالغ بر 38 میلیارد تومان اعتبار عمرانی پیش‌بینی شده بود اما تنها 8 میلیارد تومان در خزانه بود و در سال 92 عدد اعتبارات عمرانی به 56 میلیارد تومان رسید و همچنان 30 میلیارد تومان کسری بودجه وجود داشت، اما امسال مجلس بودجه عمرانی را انقباضی‌تر دیده و تاکید داشته که هیچ پروژه جدیدی آغاز نشود.

برومندی همچنین با اشاره به لزوم اجرای طرح‌های توسعه‌ای در موضوع راه‌های شهرستان مرودشت، گفت: تنها در سال 92 و در جاده‌های منطقه درودزن، شاهد کشته شدن 42 نفر در حوادث رانندگی بودیم و امسال تا کنون این عدد به 18 نفر رسیده است.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت قیر نسبت به سال 91 از هرکیلو 80 تومان به هرکیلو یک هزار و 800 تومان رسیده است، گفت: علی‌رغم این مشکل، طرح چهاربانده کردن مسیرهای شهرستان اجرایی شده است.

برومندی خواستار همکاری شرکت توزیع برق شیراز برای جابه‌جایی ستون‌های برق موجود در مسیر این طرح عمرانی شد و گفت: امیدواریم امسال کار گازرسانی به بخش عمده‌ای از روستاهای شهرستان انجام شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *