چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۸

بمناسبت هفته‌ی دولت از کارخانه تولید کنسانتره آهن فین با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات…

بمناسبت هفته‌ی دولت از کارخانه تولید کنسانتره آهن فین با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در بخش فین شهرستان بندرعباس رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، «شیرعلی‌زاده»، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در آئین بهره‌برداری از این کارخانه گف: کارخانه کنسانتره فین در زمینی به مساحت 3.5 هکتار و با هزینه 8 میلیارد تومانی بخش خصوصی ساخته شده است ساخت این کارخانه از سال 91 آغاز شده بود.

وی افزود: ظرفیت تولید این کارخانه سالانه 200 هزار تن آهن با خلوص 55 تا 60 درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان خاطرنشان کرد: مواد اولیه کارخانه کنسانتره آهن فین سالانه 400 هزار تن سنگ آهن است که از معدن آک کهور در 15 کیلومتری کارخانه در نزدیکی فین تأمین می‌شود.

شیرعلی‌زاده با بیان اینکه با بهره‌برداری از این کارخانه برای 50 نفر اشتغالزایی شده است، تصریح کرد: محصول تولید شده در کارخانه‌ی کنسانتره آهن فین برای فروش داخل و برای تهیه ورق آهن، میلگرد و فولاد استفاده می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *