سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۲

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری از 26 پروژه نوسازی و تجهیز مدارس در قالب 67 کلاس درس در…

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری از 26 پروژه نوسازی و تجهیز مدارس در قالب 67 کلاس درس در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا راشکی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: 26 پروژه در هفته دولت امسال در قالب 67 کلاس درس و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 651 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: با توجه به این‌که عرصه فعالیت این اداره کل مهر تا مهر است تا مهر ماه امسال نیز 58 پروژه با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد و 900 میلیون تومان مورد بهره‎برداری قرار می‎گیرد.

وی از راه‌اندازی 443 مدرسه در قالب 2 هزار و 658 کلاس درس و در قالب اجرای طرح هجرت 3 خبر داد که آماده و تحویل بهره‎برداری است.

وی به فعالیت‎های صورت گرفته در این اداره کل اشاره کرد و گفت: در راستای احداث، تخریب و بازسازی و استانداردسازی مدارس تاکنون 43 مدرسه در قالب 163 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 139 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی آماده بهره‌برداری است.

این مسئول ادامه داد: در راستای استانداردسازی مدارس نیز تاکنون 31 مدرسه در قالب 177 کلاس درس و با اعتباری بالغ بر 145 میلیارد ریال تخریب و بازسازی و مقاوم‌سازی شده است.

راشکی عنوان کرد: هم‌اکنون 18 کلاس درس کپری در سیستان و بلوچستان وجود دارد که با توجه به صعب‌ا‌لعبور بودن مسیر دسترسی به مدارس در روستاها ممکن است تعداد آن‌ها بیشتر هم باشد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان به تشریح سند برنامه چشم‌انداز پنج ساله اداره کل نوسازی مدارس پرداخت و افزود: بالغ بر سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا فضای آموزشی سیستان و بلوچستان را در پنج سال آینده به حد مطلوب برسانیم.

وی تخریب و بازسازی مدارس غیراستاندارد، احداث چهار هزار کلاس درس، ساماندهی مدارس شبانه‌روزی و ارتقای مشارکت خیرین مدرسه‌ساز را از جمله برنامه‌های چشم‌انداز پنج ساله این اداره کل عنوان کرد.

راشکی، استعداد دانش‌آموزان، معلم و فضای خوب را به عنوان سه مولفه مهم در راستای ارتقای کیفیت آموزشی دانش‌آموزان در هر جامعه‌ای ذکر کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *