سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۲

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری از 26 پروژه نوسازی و تجهیز مدارس در قالب 67 کلاس درس در…

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری از 26 پروژه نوسازی و تجهیز مدارس در قالب 67 کلاس درس در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا راشکی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: 26 پروژه در هفته دولت امسال در قالب 67 کلاس درس و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 651 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: با توجه به این‌که عرصه فعالیت این اداره کل مهر تا مهر است تا مهر ماه امسال نیز 58 پروژه با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد و 900 میلیون تومان مورد بهره‎برداری قرار می‎گیرد.

وی از راه‌اندازی 443 مدرسه در قالب 2 هزار و 658 کلاس درس و در قالب اجرای طرح هجرت 3 خبر داد که آماده و تحویل بهره‎برداری است.

وی به فعالیت‎های صورت گرفته در این اداره کل اشاره کرد و گفت: در راستای احداث، تخریب و بازسازی و استانداردسازی مدارس تاکنون 43 مدرسه در قالب 163 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 139 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی آماده بهره‌برداری است.

این مسئول ادامه داد: در راستای استانداردسازی مدارس نیز تاکنون 31 مدرسه در قالب 177 کلاس درس و با اعتباری بالغ بر 145 میلیارد ریال تخریب و بازسازی و مقاوم‌سازی شده است.

راشکی عنوان کرد: هم‌اکنون 18 کلاس درس کپری در سیستان و بلوچستان وجود دارد که با توجه به صعب‌ا‌لعبور بودن مسیر دسترسی به مدارس در روستاها ممکن است تعداد آن‌ها بیشتر هم باشد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان به تشریح سند برنامه چشم‌انداز پنج ساله اداره کل نوسازی مدارس پرداخت و افزود: بالغ بر سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا فضای آموزشی سیستان و بلوچستان را در پنج سال آینده به حد مطلوب برسانیم.

وی تخریب و بازسازی مدارس غیراستاندارد، احداث چهار هزار کلاس درس، ساماندهی مدارس شبانه‌روزی و ارتقای مشارکت خیرین مدرسه‌ساز را از جمله برنامه‌های چشم‌انداز پنج ساله این اداره کل عنوان کرد.

راشکی، استعداد دانش‌آموزان، معلم و فضای خوب را به عنوان سه مولفه مهم در راستای ارتقای کیفیت آموزشی دانش‌آموزان در هر جامعه‌ای ذکر کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.