شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۰

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: در هفته‌ی دولت امسال 541 پروژه با اعتبار بالغ بر 1058 میلیارد تومان افتتاح می‌شود. به گزارش خبرنگار…

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: در هفته‌ی دولت امسال 541 پروژه با اعتبار بالغ بر 1058 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی مازندران،«علی نبیان» پیش از ظهر امروز (شنبه یکم شهریورماه) در نشست خبری استاندار مازندران و معاونین استاندار که بمناسبت هفته دولت در استانداری برگزار شد با بیان اینکه در هفته‌ی دولت امسال 541 پروژه با اعتبار بالغ بر 1058 میلیارد تومان افتتاح می‌شود، گفت: از این تعداد، 30 پروژه با اعتبار بالغ بر 816 میلیارد تومان با اشتغالزایی 1543 نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: از 511 پروژه‌ی باقی‌مانده، 352 پروژه‌ی ملی و استانی است که اعتباری بالغ بر 216 میلیارد تومان به این پروژه‌ها اختصاص یافته است.

معاون عمرانی استاندار مازندران یادآور شد: 35 پروژه‌ی عمرانی شهری و شهرداری با اعتبار 13.8 میلیارد تومان، 124 پروژه‌ی دهیاری با اعتبار 11.3 میلیارد تومان و کلنگ‌زنی 29 پروژه با اعتبار بالغ بر 27 میلیارد تومان در هفته‌ی دولت امسال افتتاح می‌شود.

نبیان اظهار کرد: اجرای 158 کیلومتر راه‌های مواصلاتی «تنکابن – الموت و قزوین» که 60 کیلومتر آن در مازندران وجود دارد با هماهنگی‌های مدیران کل راه و شهرسازی مازندران و قزوین به اداره‌کل راه و شهرسازی قزوین واگذار شده است.

وی با بیان اینکه معضل زباله از دغدغه‌های جدی است که از گذشته مطرح بوده و نمی‌توان برای هر شهرستانی یک مرکز دفن زباله ایجاد کرد، گفت: با اقدامات انجام شده، تأمین منابع از سوی سازمان دهیاری و شهرداری‌های کشور اختصاص یافته و برای 3 شهرستان نکا، بهشهر و گلوگاه و 5 شهرداری نکا، بهشهر، گلوگاه، خلیل شهر و رستمکلا مرکز سیستم کمپوست در نظر گرفته شده است.

معاون عمرانی استاندار مازندران یادآور شد: محل دفن زباله ساری و بحث شیرابه‌ها از دغدغه‌های جدی مرکز استان است که با پیگیری‌ها و طی قراردادی از سوی شهرداری با دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل این معضل کاسته می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *