دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۱

هم‌زمان با دومین روز هفته دولت هشت پروژه‌ی کشاورزی با اعتباری بالغ بر 364 میلیون تومان در بیجار به بهره‌برداری رسید. به گزارش…

هم‌زمان با دومین روز هفته دولت هشت پروژه‌ی کشاورزی با اعتباری بالغ بر 364 میلیون تومان در بیجار به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، پیش از ظهر امروز(دوشنبه سوم شهریورماه) با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان بیجار هشت پروژه‌ی کشاورزی با هدف تأمین آب باغ‌های کشاورزی بیجار با اعتباری بالغ بر 364 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

«رحمت‌الله عفیفی» در مراسم انتقال آب روستای خسروآباد با تبریک هفته دولت و گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهیدان رجایی و باهنر گفت: انتقال آب روستای خسروآباد شامل بند انحرافی در بستر رودخانه و کانال انتقال آب در دو مسیر سمت چپ به طول 400 متر و سمت راست به طول دو کیلومتر است.

وی افزود: خط انتقال آب در روستای خسروآباد به صورت ذوزنقه‌ای است که نقش دیوار ساحلی را دارد و در مواقع بارندگی مسیر سیل را منحرف می‌کند.

رئیس جهاد کشاورزی بیجار با بیان اینکه بیشترین محصول این منطقه انگور است، یادآور شد: یکی از اقدامات جهاد کشاورزی تأمین آب این باغ‌هاست که در معرض خشکسالی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: در منطقه‌ی بیجار 18 نوع انگور وجود دارد که اگر تحت مراقبت قرار نگیرد خسارت جبران‌ناپذیری به کشاورزان این منطقه وارد می‌آید.

عفیفی خاطرنشان کرد: در راستای تأمین آب باغ‌های انگور شهرهای حسن آباد یاسوکند، پیرتاج و روستاهای چالاب، سیدان، دارغیاث و خسروآباد اقداماتی شده است که امید می‌رود بتواند راهگشای برای مشکلات کشاورزی این منطقه باشد.

رئیس جهاد کشاورزی بیجار خاطرنشان کرد: انتقال کامل آب خسروآباد نیازمند چهار کیلومتر دیگر خطوط انتقال است.

وی یادآور شد: 85 درصد بودجه این طرح از اعتبارات تملک دارائی‌های استان تأمین و 15 درصد دیگر آن توسط متقاضیان پرداخت شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.