بهره‌برداری از 80 پروژه مصوب در سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: 80 پروژه مصوب در سفر ریاست جمهوری به استان تا پایان امسال به بهره‌برداری می‎رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه چهارمحال و بختیاری- قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه بررسی طرح‎های عمرانی مصوب سفر ریاست جمهوری به استان، با اشاره به 98 پروژه مصوب در این سفر، افزود: از این تعداد برای 84 پروژه اعتبارات مالی تخصیص داده شد و بنا شد 80 پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه، اعتبارات کل این پروژه‌ها حدود 222 میلیارد تومان است، تصریح کرد: چهار پروژه نیز تا پایان سال 94 تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

سلیمانی با اشاره به چهار پروژه اصلی مصوب در این سفر، گفت: پروژه راه آهن، آب رسانی محور بن- شهرکرد- بروجن، فولاد و گردشگری چهار پروژه ملی استان است که اجرای این پروژه‎ها مورد تاکید رئیس جمهور بود.

وی اظهار کرد: احداث آب ونک، ساماندهی وضعیت عشایر، ایجاد رشته گردشگری و صنایع، پیگیری موضوع واگذاری مدیریت کارون4، تحقیق دانشگاه شهرکرد از زندگی عشایر، تکمیل پروژه جایگزین جاده کارون 4، تکمیل سد خرسان 3، استفاده از آبیاری مدرن بر کشاورزی و حرکت کشاورزی سنتی به سمت مدرن و توسعه صنایع و اشتغال شش هزار نفر در صنایع دستی از جمله 10 پروژه‌ای بوده است که در سفر رئیس جمهور به این استان به آن‌ها اشاره شد.

سلیمانی با اشاره به طرح‎های مصوب فنی حرفه‌ای در این سفر، اظهارکرد: پیش بینی می‌شود سه آموزشکده فنی‌حرفه‌ای دخترانه جونقان، فنی حرفه‌ای پسرانه بروجن و آموزشکده کشاورزی تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی اظهار کرد: آموزشکده فنی حرفه‌ای دخترانه جونقان 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد با برآورد اعتبار 32 میلیارد ریال که تا کنون 25 میلیارد ریال آن پرداخت شده است و پیش بینی می‌شود با تخصیص یک میلیارد ریال دیگر این پروژه تا 15 اسفند ماه به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*