شنبه، ۱۲ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۵

مشاور پروژه برج‌های دوقلوی اردبیل گفت: تلاش می‌شود این پروژه یک سال زودتر از زمان پیش‌بینی شده تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد….

مشاور پروژه برج‌های دوقلوی اردبیل گفت: تلاش می‌شود این پروژه یک سال زودتر از زمان پیش‌بینی شده تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جابر تالاری مشاور پروژه برج‌های دوقلوی اردبیل در بازدید استاندار و شهردار از این پروژه، افزود: طبق قرارداد باید این پروژه در 48 ماه به اتمام می‌رسید اما با شتابی که به همت شرکت سرمایه‌گذاری به پروژه داده شده، این پروژه به جای اینکه در سال 96 به اتمام برسد در سال 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه دو برج مسکونی در این پروژه پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: 43 هزار و 200 مترمربع قسمت مسکونی و 13 هزار و 500 مترمربع قسمت تجاری – خدماتی خواهد بود.

تالاری با بیان اینکه 50 میلیارد تومان در پروژه برج‌های دوقلو سرمایه‌گذاری شده است، افزود: مباحث کامل استانداردهای 22 گانه در این پروژه رعایت شده است.

مجید خدابخش -استاندار اردبیل- نیز در این بازدید بعد از شنیدن صحبت‌های مشاور پروژه از وضعیت زیرساخت‌ها سوال کرد و گفت: باید آب، برق و گاز برای این پروژه پیش‌بینی شود.

وی با بیان اینکه شتاب کار قابل توجه است، افزود: به گفته مشاور پروژه برج‌های دوقلو، این پروژه یک سال زودتر از مهلت مقرر به بهره‌برداری می‌رسد که این سرعت‌عمل امیدوارکننده است.

استاندار اردبیل با اشاره به احداث این پروژه در منطقه‌ی کمتر توسعه‌یافته گفت: احداث برج‌های دوقلو در این منطقه موجب متحول شدن بافت اجتماعی منطقه می‌شود.

در این بازدید، یعقوب نعمت‌اللهی -مدیر پروژه برج‌های دوقلو- از آمادگی خود برای ارائه گزارش مستمر پیشرفت کار به استاندار خبر داد.

وی افزود: دو خواسته از استاندار داریم که یکی از این دو خواسته تسهیل در روند پرداخت تسهیلات بانکی بوده و دیگری اینکه دفتر استاندار هر 45 روز یا هر دو ماه یک بار وقت بدهد تا روند عملیات اجرایی پروژه را به استاندار گزارش دهیم.

وی با بیان اینکه با ادارات آب، برق و گاز نامه‌نگاری شده است، افزود: در این نامه‌ها خواستار پیش‌بینی لازم برای زیرساخت‌های برج‌های دوقلو شده‌ایم.

صدیف بدری -شهردار اردبیل- هم در این بازدید با اشاره به سهم شهرداری از مشارکت در پروژه برج‌های دوقلو گفت: طبق قرارداد منعقده سهم شهرداری در این پروژه 20 درصد و سهم شرکت احداث‌کننده پروژه 80 درصد است.

وی با بیان اینکه 11 آذر ماه سال 92 قرارداد این پروژه منعقد شده است، ادامه داد: طبق قرارداد پروژه برج‌های دوقلو 48 ماهه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با یادآوری اینکه شش ماه برای طراحی نقشه و شش ماه هم خاکبرداری انجام شده است، افزود: ظرف 36 ماه عملیات عمرانی و اجرایی این پروژه باید به اتمام برسد.

وی پیشرفت 10 درصدی پروژه را نشانه‌ای از تلاش شرکت سرمایه‌گذاری دانست و افزود: این پیشرفت در مدت هشت ماه انجام شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.