سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۱۱:۰۷

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت سه مرکز سرپناه شبانه در کرمانشاه گفت: حدود 70 نفر از خدمات این مراکز شبانه…

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت سه مرکز سرپناه شبانه در کرمانشاه گفت: حدود 70 نفر از خدمات این مراکز شبانه بهره‌مند می‌شوند.

عبدالرضا میرزاییان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: در شهر کرمانشاه سه مرکز سرپناه شبانه فعال است که دو مرکز آن مخصوص مردان و یک مرکز مخصوص زنان است.

مدیر‌کل بهزیستی استان کرمانشاه معتادان خیابانی، افراد کارتن خواب و بی خانمان‌ها را از جمله افرادی دانست که در مراکز سرپناه شبانه خدمات دریافت می‌کنند و اظهارکرد: با توجه به تعداد مراجعین به نظر می‌رسد وجود همین سه مرکز برای کرمانشاه کافی باشد.

میرزاییان در خصوص خدماتی که در مراکز سرپناه شبانه ارائه می‌شود، تصریح کرد: تامین مکان استراحت شبانه، توزیع لباس‌، ارجاع به مراکز اورژانس در صورت لزوم، ارائه خدمات مشاوره فردی و گروهی، توزیع بسته‌های کاهش آسیب شامل سرنگ، پد الکلی، صابون و … و همچنین انجام تست سریع تشخیص HIV از جمله این خدمات است.

وی هدف از راه اندازی این مراکز را تامین سرپناه برای معتادان خیابانی و افراد بی‌خانمان دانست و تاکید کرد: هدف دیگر این مراکز اقدامات بشردوستانه، کاهش آسیب‌های اجتماعی، کاهش آسیب‌های ناشی از انتقال ایدز و هپاتیت و سایر بیماری‌های ویروسی، همچنین تغییر نگرش و ایجاد انگیزه در جامعه هدف به منظور ترغیب آنان به ترک مواد مخدر است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *