یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۳

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز کشورها به دنبال دستیابی توسعه پایدار هستند که استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی می‌تواند…

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز کشورها به دنبال دستیابی توسعه پایدار هستند که استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی می‌تواند راه حل مناسبی برای رسیدن به این مهم باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حسین ابویی مهریزی درهمایش فرصت‌های برد – برد که در تالار شهیدان نژادفلاح برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: رشد اقتصادی از مهم‌ترین اهداف دولت یازدهم به شمار می‌رود و دولت تدبیر و امید از تمام توان خود در جهت رفع معضلات اقتصادی استفاده خواهد کرد تا کشور در این عرصه به جایگاه قابل توجهی دست یابد.

وی افزود: توسعه پایدار رمز توسعه اقتصادی است و به طور قطع برای دستیابی به توسعه پایدار باید از تمام ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود استفاده کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: امروز کشورهای توسعه یافته با استفاده از توسعه پایدار توانسته‌اند به چنین پیشرفتی دست یابند، بنابراین باید با بهره‌گیری از تجربیات آنان در این مسیر گام برداریم و رشد اقتصادی کشور را تضمین کنیم.

ابویی مهریزی ابراز داشت: بهره‌گیری از امکانات بخش خصوصی از جمله راهکارهایی است که کشورهای توسعه یافته از آن استفاده می‌کنند تا به رونق اقتصادی دست یابند، لذا باید با اتخاذ تدابیری خاص راه مشارکت سرمایه‌گذاران را هموار کنیم و از نتایج مطلوب این مشارکت بهره‌مند شویم.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت شناسایی و رفع مشکلات سرمایه‌گذاری را راهکاری اساسی برای تقویت انگیزه بخش خصوصی دانست و گفت: با برطرف کردن مشکلات سرمایه‌گذاران می‌توان به مشارکت بیش از پیش آنان امیدوار بود.

وی در ادامه با اشاره به توانمندی‌های استان البرز به ویژه در حوزه صنعتی گفت: این استان از یک سو به پایتخت کشور نزدیک بوده و از سوی دیگر دارای شهرک‌های بزرگ صنعتی است که می‌توان از این ظرفیت‌ها با ایجاد بسترهای مناسب از قبیل راه‌های ارتباطی مناسب به بهترین نحو استفاده کرد.

وی در پایان سخنان خود توسعه شبکه‌های صنعتی در حوزه‌هایی هم چون صنایع غذایی و بسته‌بندی، احداث شهرک‌های تخصصی دارویی، الکترونیک، اپتیک، نانوتکنولوژی و رایانه را ازدیگر ظرفیت‌های استان البرز دانست و گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی و مدیریت آگاهانه در آینده‌ای نه چندان دور البرز به قطب صنعتی کشور تبدیل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.