چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۹۳ - ۰۳:۳۴

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: مصرف‌کنندگان با مصرف محصولاتی سالم که در نتیجه‌ی علمی شدن تولید و بهره‌گیری از دانش‌آموختگان کشاورزی…

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: مصرف‌کنندگان با مصرف محصولاتی سالم که در نتیجه‌ی علمی شدن تولید و بهره‌گیری از دانش‌آموختگان کشاورزی تولید شده، خیالی آسوده دارند.

«سعید سلیمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، افزود: هدف سازمان جهاد کشاورزی علمی کردن فرآیند تولیدات کشاورزی، تضمین سلامت محصول و افزایش درآمد تولیدکنندگان با نظارت کارشناسان کشاورزی است.

وی با اشاره به تهدید سلامت انسان با استفاده از محصول غیرسالم تصریح کرد: خاک، آب و گیاه موجوداتی زنده هستند و از طرفی محصول تولیدی را نیز انسان مصرف می‌کند و اگر محصول سالم نباشد، سلامت انسان را تهدید می‌کند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: معیار و استانداردهای فنّی برای تولید محصول در کشور وجود ندارد و کشاورزان به سلیقه‌ی خود محصولات را تولید می‌کنند.

سلیمانی یادآور شد: دانش‌آموختگان کشاورزی با ورود به عرصه‌ی تولید در افزایش کمّی و کیفی محصولات نقشی تعیین‌کننده دارند.

وی با اشاره به لزوم ایجاد استانداردی برای نظارت کارشناسان کشاورزی خاطرنشان کرد: اگر استانداردی در این‌باره داشته باشیم، کارشناسان مطابق با همان استاندارد نظارت می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *