پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۷

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: در حال حاضر بالغ بر 5500 هکتار از باغ‌ها و مزارع شهرستان از طریق سیستم‌های تحت فشار…

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: در حال حاضر بالغ بر 5500 هکتار از باغ‌ها و مزارع شهرستان از طریق سیستم‌های تحت فشار آبیاری می شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، عباس علیان نژاد، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به مشکل کم آبی در استان طرح‌های مختلفی در خصوص بهره گیری از سیستم‌های آبیاری نوین در استان و شهرستان در دست انجام است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان از تصویب 5 طرح آبیاری تحت فشار در کمیته فنی آبیاری تحت فشار این شهرستان خبرداد و گفت: طرح اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در سطح 96.5 هکتار توسط کمیته فنی آبیاری شهرستان تصویب و برای مصوبه نهایی و اجرا به کمیته فنی استان ارسال شد.

وی افزود: طی یک ماه گذشته نیز اجرای 4 طرح آبیاری طرح فشار در سطح 21.7 هکتار از باغ‌های شهرستان پایان یافت که این طرح‌ها تحویل موقت و بهره برداری از آنها شروع شد.

علیان نژاد بیان کرد: برای اجرای این 4 طرح، بیش از یک میلیارد و 200میلیون ریال از محل اعتبارات بلاعوض دولتی هزینه شد و بخشی از هزینه‌ها نیز از سوی بهره برداران تامین شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *