شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۴

به گزارش ایرنا ازشبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران ،با نصب و راه اندازی این تجهیزات جدید، گروه صنعتی ایران خودرو به مجموعه…

به گزارش ایرنا ازشبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران ،با نصب و راه اندازی این تجهیزات جدید، گروه صنعتی ایران خودرو به مجموعه کاملی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های تست آلایندگی خودرو براساس استانداردهای کامل آلایندگی یورو چهار و پنج دست یافت.

با اجرای این پروژه آزمایشگاه های مرکز طراحی و توسعه پلاتفرم ایران خودرو امکان انجام تمامی تست های آلایندگی و مصرف سوخت خودرو تا سطح استاندارد یورو چهار و پنج را دارد.

درحال حاضر مجموعه ای از بهترین امکانات تست آلایندگی و مصرف سوخت در اختیار گروه صنعتی ایران خودرو قرار گرفته است که مرکز تست آلایندگی خودرو با دو واحد آزمایشگاهی و تست مستقل علاوه بر توانایی انجام تست نوع 6 استاندارد (در دمای 7درجه سانتی گراد)، قابلیت انجام تست برروی خودروی دیزلی سواری در ایران را دارد.

همچنین این مجموعه تنها مرکز تست آلایندگی است که با در اختیار داشتن شاسی دینامومتر مخصوص دوام، امکان انجام تست نوع پنج استاندارد مربوط به تست دوام قطعات مرتبط با سیستم کاهنده آلودگی بر روی خودروها را درایران فراهم آورده است.

پیشرفت و توسعه در زمینه فناوری اندازه گیری میزان آلایندگی خودروها علاوه بر تاثیرگذاری بر کیفیت محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، به عنوان یکی از پیش نیازهای دستیابی به هوای پاک در سطح شهرهای مختلف ایران مطرح بوده و نتایج زیست محیطی ارزشمند و رقابت پذیری برای محصولات را به همراه دارد.

محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت علاوه بر افتتاح این آزمایشگاه، از سالن های پرس 3، بدنه 5، رنگ2، موتورسازی3، مونتاژ 4 و مرکز تحقیقات نیز بازدید و از نزدیک وضعیت فرآیند تولید محصولات بزرگ ترین خودروسازی خاورمیانه را بازدیدکرد.

وزیر صنعت ،معدن وتجارت سپس در جلسه ای مشترک با مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو به بررسی مهم­ترین مسایل و مباحث موجود در صنعت خودروسازی پرداخت.

در این جلسه مدیرعامل، قائم مقام و معاونان گروه صنعتی ایران خودرو در بخش های مختلف نظیر تولید، کیفیت، فروش، خدمات پس از فروش، تامین، مالی و موارد دیگر به ارایه گزارشی از شرایط موجود و تشریح برنامه های آینده این شرکت پرداختند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با صراحت و دقت نظر به جزییات هر بخش ورود کرد و نظرات خود را مطرح و عنوان کرد.

نعمت زاده بر بخش فروش و حوزه صادرات تاکید بیشتری کرد و به مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو گفت: برای حضور موفق در بازارهای بین المللی نیاز به تولید محصولاتی داریم که ویژگی و برتری خاصی نسبت به تولیدات رقبا داشته باشد.

اقتصام**1053**1581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.