بهره گیری از مشارکت های مشورتی و تخصصی مهمترین هدف آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ولی زاده در حاشیه آیین متمرکز استانی انجمن اولیا ومربیان که ظهر امروز در سالن اجتماعات رضوان آموزش و پرورش ناحیه دو کرج برگزار شد در گفتگو با خبرنگار مهر، عملکرد آموزش و پرورش استان البرز در برگزاری این همایش مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: برگزاری این همایش بستر مناسبی برای اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی و اهداف آموزش و پرورش در خصوص ایجاد باور و اعتماد اولیا نسبت به مشارکت پذیری و مشارکت جویی می باشد.

همچنین وی مهمترین هدف اموزش و پرورش در سال جدید را استفاده از مشارکت های مشورتی، تخصصی و مهارتی عنوان و تصریح کرد: بها دادن به نقش نظارتی اولیا محور مهمی است تا بتواند ما را در پیش برد اهداف عالی اموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت کمک کند و آموزش و پرورش به طور قطع نیازمند به حضور اولیا در مدرسه است.

ولی زاده با اشاره به سخنان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: ما باید به گونه ای حرکت کنیم که در سایه اقدامات مشخص و دستاوردهای ملموس سرمایه ارزشمند” باور و اعتماد مردم به مشارکت جویی و مشارکت پذیری در آموزش و پرورش” تقویت شود و اکنون اموزش و پرورش بیش از هر زمان دیگری نیازمند به حمایت و حضور خانواده ها است.

رئیس اداره توسعه انجمن های اولیا و مربیان مدارس کشور گفت: در این برهه از زمان نقش آفرینی والدین در آموزش و پرورش و رویکرد مبتنی بر حضور والدین در مدارس، راهبردی تزیینی و شعاری نیست.

وی در پایان تصریح کرد: برای تربیت نیروی انسانی با تاکید برتامین صلاحیت های علمی و فنی که جوابگوی پیشرفت های کشور باشد، تعلیم و تفهیم هدف های ملی، روح انضباط، همکاری اجتماعی، حس میهنی و غرور ملی به تعامل و همگرایی دو  کانون اصلی تعلیم و تربیت یعنی خانه و مدرسه نیازمندیم.   

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*