جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۶

غلام محمد زارعی عصر پنجشنبه در بازدید از جاده سیلو کلوار در بخش مارگون شهرستان بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا…

غلام محمد زارعی عصر پنجشنبه در بازدید از جاده سیلو کلوار در بخش مارگون شهرستان بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل گستردگی و پراکندگی روستا در شهرستان بویراحمد وضعیت راه های روستایی در این منطقه نسبت به کل استان کمتر توسعه یافته که باید به این جاده ها توجه جدی شود.

وی با بیان اینکه جاده های روستایی نقش مهمی در توسعه روستاها و ایجاد اشتغال در این مناطق دارد اظهار کرد:امسال بخش مهمی از جاده روستایی سیلو کلوار تا امامزاده شاهزاده غالب به اتمام خواهد رسید.

زارعی عنوان کرد: امسال از محل اعتبارات ماده 180 یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای بهسازی، روسازی و راه سازی جاده روستایی سیلو کلوار پیش بینی و اعتباراتی نیز برای تامین قیر این جاده از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین شده که باید 10 تا 15 کیلومتر از این جاده در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

وی ابراز داشت: جاده روستایی مور زرد زیلایی نیز برای بهسازی هدفگذاری شده است.

زارعی افزود: امسال در اعتبارات ماده 180 به لحاظ توجه به راه های روستایی در بخش مرکزی بیش از 20 میلیارد ریال اختصاص یافت تا افزون بر 20 کیلومتر راه روستایی در این بخش بهسازی و آسفالت شود.

وی گفت: جاده روستایی سیلاب کلوار 110 کیلومتر است که حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی بوده و تاکنون هشت میلیارد تومان برای آن هزینه شده و برای تکمیل نهایی به 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

منطقه سیلو کلوار با شش هزار نفر جمعیت در 100 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع است.

671/7533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.