جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۷

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی، پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر که در…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی، پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، افزود: میدان شهادت میدان عشق است و از همین رو ورود در این وادی جز از طریق دوستی خدا امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: شهیدان عارفان واقعی هستند که در میدان نبرد و کارزار، طریق الی الله را با عشق طی کردند.

وی یقظه و بیداری را اولین منزل عارف واقعی دانست و افزود: در این منزل است که انسان نسبت به راه و مسیر خود بصیرت و معرفت پیدا می کند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خاطر نشان کرد: در منزل یقظه روشنایی معرفت الهی همه چیز را روشن می کند و نقطه شروع عشق از همین جا است.

وی دومین منزل را هجرت بیان و اظهار کرد: در این منزل انسان حرکت از شیطان به سمت خدا و از ظلمت به سمت نور را پشت سر می گذارد و از تعلقات دنیوی برای رسیدن به محبوب و خالق خود چشم پوشی می کند.

حجت الاسلام تقوی ادامه داد: منزل سوم منزل جهاد است که بر اساس روایات اسلامی درهای این منزل از درهای بهشت است که به سوی بندگان خاص خدا گشوده می شود.

وی با بیان اینکه شهادت چهارمین منزل و محل لقای الهی است، تصریح کرد: سهم عمده عظمت و عزت کشور مرهون شهدا است که با گذشتن از جان خود اجازه ندادند ارزشهای ملت پایمال شود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه افزود: شهید بهشتی یکی از همین شهدایی بود که به تعبیر امام خمینی (ره) یک ملت بود و به اندازه یک ملت اثر داشت.

وی اظهار کرد: هر چند مردم ایران اسلامی در پاسخ به دشمن فریاد کشیدند ˈدشمن در چه فکریه ایران پر از بهشتیهˈ ولی به راستی خلا این مردان به اندازه عظمت آنها برای کشور بزرگ است.

حجت الاسلام تقوی خدمت به خلق را از ویژگی های بارز شهید بهشتی خواند و افزود: این شهید بزرگوار تاکید می کرد که ما برای خدمت آمده ایم و شعار او این بود که «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت».

وی با اشاره به سیره علمای دین در خدمتگزاری به مردم، ادامه داد: امام راحل (ره) می فرمودند اگر به من خدمتگزار بگویید بهتر است تا اینکه امام بگویید؛ و شهید مدرس معقتد بود انبیای الهی هم برای خدمت به خلق آمده بودند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه مظلوم زیستن از ویژگی های دیگر شهید بهشتی بود، افزود: او را انحصار طلب، قدرت طلب، سرمایه دار و عامل آمریکایی نامیدند ولی هیچگاه عقب نشینی نکرد و معتقد بود خدا از افراد با ایمان دفاع می کند.

در پایان این مراسم از 17 خانواده شهدای هفتم تیر و خانواده شهدای قوه قضاییه در استان اصفهان تجلیل شد.

7134/607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.