پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۲

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ولی‌پور عصر چهارشنبه در آیین افتتاح دومین پایگاه ثابت بین جاده‌ای هلال احمر بهشهر‌ در پاسند بعد از…

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ولی‌پور عصر چهارشنبه در آیین افتتاح دومین پایگاه ثابت بین جاده‌ای هلال احمر بهشهر‌ در پاسند بعد از پايگاه نيالا، با فعاليت شبانه روزي افزود: اين پروژه یکی از 17 پروژه مهم و ضروری جمعیت هلال احمر مازندران است كه وجود پایگاه ثابت بین جاده‌ای در امدادرساني به موقع و در بحران هاي مختلف بسيار كمك كار جمعيت هلال احمر و مردم است.

وي با بيان اينكه استان مازندران يكي از استان‌های حادثه‌خیز و گردشگرپذیر کشور است، اظهار داشت: به دليل دارا بودن جنگل و دريا در مازندران همه ساله شاهد بروز حوادث و سوانح مختلف در مناطق کوهستانی، ساحلی و دریایی هستيم كه وجود پايگاههاي امداد رسان ثابت در خدمت رساني و امدادرساني بسيار موثر است.

ولي پور با اشاره به بروز حوادثي همچون سيل  بهشهر و كولاك و برف سنگين درغرب مازندران خاطر نشان كرد: شرایط ويژه آب و هوایی در مازندارن در فصول مختلف سال و همچنين بروز آتش‌سوزی و سوانح مختلف لزوم آمادگي كامل و در دسترس بودن گروه امداد و نجات را افزايش مي دهد.

مدیرعامل هلال احمر بهشهر نيز در سخناني گفت: با توجه به قرار گرفتن بهشهر در بزرگراه ساري به مشهد مقدس و وجود آمار بالای تصادفات در این منطقه احداث این پایگاه امدادی از ملزومات منطقه بوده است كه خوشبختانه با دقت نظر مسئولان در زمان كوتاهي به بهره برداري رسيد.

حسين موسي زاده  افزود: احداث پایگاه‌های امداد و نجات جاده اي در منطقه پاسند بهشهر در زمین اهدايي حاج میرزاعلی سابقي، یکی از خیران بهشهری در زميني وسعت 370 مترمربع  و در مدت 5 ماه به بهره‌برداری رسید.

وي همچنين از ساخت سومين پايگاه امدادي در روستاي حسين آباد بهشهر خبر داد و يادآور شد: زمين ساخت اين پايگاه جاده اي در محل تلاقي جاده های بهشهر به زاعمرز و رستمکلا به بندر امیر آباد توسط خير حاج حسین مطلبی زمینی به مساحت 3 هزارمتر مربع در دست اقدام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.