جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۵

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: گرچه امامت حضرت محفوظ بوده و شیعیان به ایشان مراجعات داشتن، بعد خانه نشین شد. بعضی از…

امام جمعه موقت تهران
اظهار داشت: گرچه امامت حضرت محفوظ بوده و شیعیان به ایشان مراجعات داشتن،
بعد خانه نشین شد. بعضی از این دوستان و شیعیان پدرش می‌آمدند اعتراض
می‌کردند و دل حضرت را می‌شکستند. بعد با مسمومیتی که از همسر خودش در
وجودش پیدا شد که این هم باز تاسف بیشتری داشت، به شهادت رسیدند.

وی
تصریح کرد: درباره قبر مطهر حضرت نیز شیعیانش آرزو دارند در آن‌جا به
زیارت بروند و حمد و سوره بخوانند اما دشمنان همان راه بنی‌امیه را ادامه
می‌دهند.

آیت‌الله جنتی درباره وفات حضرت خدیجه (س) گفت:  این بانوی عزیز و شریف پس از حضرت زهرا (س) شریف‌ترین بانوی اسلام است.

وی افزود:  حضرت خدیجه(س) و حضرت زینب(س) در یک مرحله دیگر کاری کردند که واقعاً انسان از خودش خجالت بکشد که این‌قدر عقب هستیم.
دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: یک زن ثروتمند دارای وضعیت مالی مناسب بااینکه خواستگارهای زیادی دارد خودش می‌رود سراغ حضرت رسول(ص) و بعد که سر مهریه صحبت می‌شود می‌گوید مهریه‌ام را خودم می‌دهم و به عهده خودم است.
آیت‌الله جنتی تصریح کرد: حضرت خدیجه (س) می‌گوید زوجتک یا محمد به نفسی می‌دانید صیغه عقد ایجابش با زن است نه مرد. گفت زوجتک، من خودم را به عقد تو درآوردم و مهرم برعهده خودم است. ای ابوطالب تو ولیمه راه بینداز.
وی افزود: دشمنان این‌قدر ملامت و اذیت کردند و آن فرهنگ غلط جاهلیت بود.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: در شب معراج حدیثی است که حضرت رسول (ص)‌ به جبرئیل فرمودند تو به من حاجتی داری چیزی از من می‌خواهی؟ گفت من آن چه که از شما می‌خواهم این است که سلام خدا را به خدیجه برسان و حضرت وقتی از معراج برگشتند این سلام را به حضرت خدیجه رساندند حضرت خدیجه هم فرمود که سلام من برخدا و سلام بر جبرئیل؛ حضرت خدیجه(س) چنین مقامی دارد.
 
آیت‌الله جنتی با اشاره به رحلت آیت‌الله محمدی گیلانی گفت: این مرد عظیم، شریف و مردمی که 11 سال در شورای نگهبان با ما همکاری داشت و 4 سال دبیر شورا بود، ما فقط از او خوبی دیدیم.
وی تصریح کرد: ایشان مردی متین، باوقار، با معنویت و با خلوص بود و موقعی که در دستگاه قضایی وارد شد، مسئولین سنگین را برعهده گرفت و افراد رژیم طاغوت را یکی یکی محاکمه و محکوم کرد. خداوند روحش را با حضرت علی (ع) محشور فرماید. رحلت این بزرگوار را به قوه قضاییه و بیت شریف خودشان تسلیت عرض می‌کنم.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به آیت‌الله مهدوی کنی گفت: بیماری‌ ایشان هنوز ادامه دارد و امیدوارم با دعاهای شما و دوستان در این ایام به‌خصوص شب‌های قدر حال ایشان بهتر شود و دوباره بتوانیم در خدمت ایشان باشیم.
 
وی با اشاره به روز عفاف و حجاب اظهار داشت: به جهت خاطره حمله مأمورین شاه به مسجد گوهرشاد که مردم در اعتراض به کشف حجاب جمع شدند و فریاد زدند و مأمورین ریختند به جان مردم و کشتند و هتک قداست بارگاه حضرت رضا(ع) کردند و عده‌ای کشته شدند و عده‌ای آواره شدند.
آیت‌الله جنتی تصریح کرد: به جرم این که می‌گفتند ما می‌خواهیم حجاب داشته باشیم این اتفاق افتاد.

دبیر شورای نگهبان گفت: حجاب نقش اثرگذار در جامعه دارد، تنها مسئله شرعی نیست، نسل را حفظ می‌کند، جلوی حرام‌زادگی را می‌گیرد، روابط نامشروع را جلوگیری می‌کند، پاک‌دامنی را حفظ می‌کند، مسئله ساده‌ای نیست.
وی افزود: حق به جانب آن‌هایی بود که به شهادت رسیدند و رفتند از حجاب دفاع کردند.

آیت‌الله جنتی اظهار داشت: متأسفانه امروز درباره مسئله حجاب مشکل داریم، نمی‌دانم باید چه کار کرد. باید یک ستاد مقتدر برای بررسی مسئله حجاب به وجود آید و افرادی با اختیارات کامل و با امکانات کامل بنشینند راجع به این مسئله مهم چاره‌جویی کنند.
 
وی تصریح کرد: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سال‌های سال خاک می‌خورد، هر چی گفتیم کسی گوش نداد، فقط حرفش زده می‌شود ولی 10، 20 دستگاه را برای این کار مسئول کردند. باید چاره‌جویی کرد باید عقلا راه‌حل پیدا کنند ولی بالاخره کارهایی می‌شود.

آیت‌الله‌ جنتی گفت: من گفته‌ام بازهم می‌گویم کارهای شدنی داریم، من مسئولین اجرایی را مقصر می‌دانم. اعلام می‌کنم این‌ها مقصر هستند. دلیلش این است که در دستگاه خودشان می‌توانند حجاب را رعایت کنند.

وی افزود: یک کارمند را می‌توانند به او بگویند که با حجاب بیا تو مدرسه و اداره و بیمارستان و دانشگاه  این کار می‌شود یا نه؟ چرا نمی‌کنند؟ فقط مسأله خیابان نیست. در خیابان نیروی انتظامی کار می‌کند. حداکثر تشکر را هم از آن‌ها می‌کنم ولی همیشه نباید بار را بر گردن آن‌ها انداخت.
 
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: مسئله دیگر مسئله فتنه است. در این شرایط جدید متأسفانه چراغ سبز نشان دادند و با کلمه اعتدال، امثال این‌ها را امیدوار کردند. عناصر مطرود و عناصری سابقه‌دار که بعضی‌هایشان زندان رفته و در فتنه حضور داشتند، مردم این‌ها را می‌شناختند، در دانشگاه و جاهای دیگر یکی‌یکی راهشان باز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.