یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۷

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین گفت: در ایران به صادرات توجهی نمی‌شود و به همین جهت به اقتصاد باید به…

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین گفت: در ایران به صادرات توجهی نمی‌شود و به همین جهت به اقتصاد باید به عنوان اولویت نخست نگریست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، نشست تخصصی صادرکنندگان و تولیدکنندگان با رایزنان بازرگانی بیست کشور با هدف توسعه صادرات امروز در قزوین برگزار شد.

علیرضا کشاورز قاسمی در این نشست اظهار کرد: بخش خصوصی و دولتی با اقتصاد نفتی نتوانسته ورزیدگی لازم را داشته باشد و در مقایسه با سایر کشورها کمتر به اقتصاد غیرنفتی توجه شده است.

وی ادامه داد: در ایران به جای اقتصاد، سیاست در اولویت نخست قرار دارد و باید توجه به اقتصاد را از نو آغاز کرد و به همین جهت نباید به درآمدهای نفتی متکی بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین با تاکید بر اینکه صادرات باید سودمند و توجیه اقتصادی داشته باشد، تصریح کرد: بخش خصوصی نباید این احساس را داشته باشد که کار در داخل کشور واسطه بازی است و بر این اساس باید سلسله برنامه‌های منظمی برای جذب سرمایه‌گذار و صادرات به سایر کشورها داشته باشیم.

وی یادآور شد: رایزنان اقتصادی باید توجه داشته باشند تا پتانسیل‌های ایران را معرفی کرده و علاوه بر آن ظرفیت کشورهای مقصد را نیز برای تجار ایرانی تشریح کنند تا صاردات غیرنفتی رونق پیدا کند.

کشاورز قاسمی تاکید کرد: برای انتقال تجربیات ضروری است که در کنار رایزنان اقتصادی، اتاق بازرگانی نیز حضور داشته باشد که این امر مستلزم برخی مجوزها و هزینه‌ها است.

وی تشریح کرد: استان قزوین با تولید هزار و 290 محصول از پتانسیل بالایی برخوردار است و در تولید برخی از محصولات به عنوان قطب قرار داریم و باید توانمندی را در بخش خصوصی ایجاد کرد تا فعالان اقتصادی از درآمد حاصل از فروش کالا اطمینان حاصل پیدا کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین متذکر شد: به جای استفاده نابجا از شبکه‌های اجتماعی باید از آن برای تبادل اطلاعات اقتصادی استفاده کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *