پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد نامداری ظهر پنجشنبه در جلسه برنامه ریزی برای برگزاری همایش “بررسی موانع توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی لرستان”…

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد نامداری ظهر پنجشنبه در جلسه برنامه ریزی برای برگزاری همایش “بررسی موانع توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی لرستان” بر ضرورت برگزاری این همایش در سطح ملی تاکید کرد و اظهار داشت: برای پربار کردن همایش می توان از الگوهای خارج از استان و از راهکارهای سایر استانها با رویکرد بومی سازی نیز استفاده کرد.

وی برگزاری همایش در سطح ملی را نیازمند اخذ مجوز دانست و گفت: این فرآیند یکماه به طول خواهد انجامید ولی می توان با برگزاری این همایش در سطح ملی امتیاز پژوهشی آن را برای اساتید و نخبگان دانشگاهی ارتقا داد و ایجاد رغبت کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در برخی موارد توسعه سیاسی بر توسعه فرهنگی در استان ارجح تر می شود ادامه داد: با تغییر مدیریت کلان سیاسی شاهد هستیم که همه چیز در استان تغییر می کند که با توجه به این موضوع می توان نقش توسعه سیاسی بر دیگر ابعاد توسعه را به عنوان یکی از محورهای همایش مورد توجه قرار داد.

نامداری همچنین با بیان اینکه در این همایش باید با توجه به ساختار آینده منطقه و جهان نسبت به شناسایی موانع توسعه و برنامه ریزی در افق سند چشم انداز اقدام کرد، یادآور شد: با اتکای صرف به استعدادها و توان موجود در استان برای توسعه در آینده به نظر راه به جایی نخواهیم برد چرا که دنیا به طور مستمر در حال پیشرفت است.

وی با بیان اینکه باید ارزیابی مداومی از سند آمایش استان داشته باشیم ادامه داد: به طور مستمر باید در راستای به روز رسانی این سند مطابق شرایط و اولویت های روز توسعه استان اقدام کرد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان نیز در این جلسه بر اهمیت توجه به توسعه فرهنگی استان تاکید کرد و بیان داشت: تعبیر استاندار لرستان در تشبیه فرهنگ به عنوان مغز جامعه خود گویای اهمیت این حوزه است.

کائیدی توسعه اقتصادی و فرهنگی را لازم و ملزوم هم دانست و بیان داشت: باید در حوزه فرهنگ کار بیشتری در استان صورت گیرد چرا که احساس می شود فرهنگ کار در لرستان ضعیف است.

وی با بیان اینکه در استانهایی که دارای فرهنگ کار بالا هستند، آمار بیکاری پایین است یادآور شد: برای ارتقای فرهنگ کار در استان لرستان با نرخ بالای بیکاری باید روی مباحث فرهنگی بیشتر کار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.