جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۰

ˈعلی اکرم منصور کراتیˈ روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: به منظور کاهش خاموشی های ناخواسته خطوط 20 کیلوولت هوایی شهرستان،…

ˈعلی اکرم منصور کراتیˈ روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: به منظور کاهش خاموشی های ناخواسته خطوط 20 کیلوولت هوایی شهرستان، تعویض مقره های سوزنی و بشقابی ساخت سالهای 98 و 95 در مسیری به طول 20 کیلومتر انجام شد که عمده آن در ارتفاعات صعب العبور با شرایط نامساعد آب و هوایی قرار داشت.

وی افزود: این طرح که در قالب پروژه تعویض مقره سرامیکی با سیلیکونی طراحی شده بود، مطابق محاسبات کارشناسی نیازمند اختصاص اعتباری 600 میلیون ریالی بود که با اعمال سه خاموشی سه ساعته و با حضور 9 گروه اجرایی بر روی خط اصلی 2 فیدر سازمان مسکن و آتشان برق فیروزکوه عملیاتی شد.

منصور کراتی تصریح کرد: برق فیروزکوه در اقدامی مشابه 600 مقره سرامیکی را با مقره های سیلیکونی با صرف اعتباری بیش از 400 میلیون ریال بر روی فیدر نیروگاه تعویض کرد.

وی در ادامه از انجام تعمیرات خطوط 20 کیلو ولت هوایی بخش ˈارجمندˈ خبر داد و گفت: این شبکه هوایی که به نام فیدر خروجی ˈدوبلوکˈ از پست 63 هزار نامگذاری شده و تأمین برق بخش ارجمند را به عهده دارد، توسط ناحیه برق ارجمند بطور کامل تعمیر و اصلاح شد.

مدیر منطقه برق فیروزکوه خاطرنشان کرد: ناحیه برق ارجمند با اقداماتی همچون تعویض مقره های دارای عارضه، تعویض ˈجمپرˈهای سوخته، اصلاح جمپر با نصب ˈکلمپˈ، تعویض اصلی، شاخه زنی، ریگلاژ شبکه و تنظیم فلش، تعویض پایه مقره رأس تیری، تعویض پایه مقره کوتاه با بلند، تعویض برقگیر، تعویض کات اوت سرخط، رفع لاشگی سیم، آچار کشی یراق آلات، تعویض و اضافه نمودن کنسول و . . . سهم عدیده ای در کاهش خاموشی های گذرا و ماندگار منطقه برق فیروزکوه ایفا کرد.

منصورکراتی با اشاره به رفع نقاط خطر از خط 20 کیلو ولت هوایی در برق ارجمند، بیان کرد: شناسایی نقاط خطر بر روی شبکه های توزیع و اصلاح آن، علاوه بر بالا بردن سطح ایمنی در حفظ جان افراد نیز تأثیر گذار است.

وی خاطرنشان کرد: برق ارجمند همچنین با ایجاد نقاط مانور جدید و رینگ شبکه به رغم پر بارش بودن و صعب العبور بودن این بخش، توانست نام خود را به عنوان کم عارضه ترین فیدر منطقه با داشتن کمترین خاموشی برجسته کند.

تهرام/8142/1457/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.