پنجشنبه، ۲۰ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۹

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: باید ترتیبی اتخاذ شود که بودجه‌های وزارتی در دو حوزه استانی و ملی نه براساس طول راه‌های…

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: باید ترتیبی اتخاذ شود که بودجه‌های وزارتی در دو حوزه استانی و ملی نه براساس طول راه‌های هر استان، که براساس موقعیت و حجم ترافیک حاکم بر محورهای جاده‌ای تقسیم و اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، محسن بهشتی در کمیسیون ایمنی راه‌های استان قم، آمادگی کامل این اداره کل را در راستای تامین ایمنی حداکثری سفرهای برون شهری در نیمه دوم شهریورماه که به عنوان حادثه سازترین دور سفرهای سالیانه شناخته شده است را اعلام کرد.

وی درخصوص کمربندی امام علی (ع) شهر قم نیز خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که کمربندی حاضر بخشی از محدوده شهر قم شده است باید مطالعات صورت گرفته در طراحی بخشی از رینگ کمربندی این شهر که در گذشته توسط مشاور به انجام رسیده، بازنگری شود.

وی افزود: در این زمینه، ضمن آسیب شناسی آن، باید با ارائه طرحی جامع برای رینگ کمربندی شهر مقدس قم اقدام شود تا ترافیک درون شهری و برون شهری تفکیک گردد که این امر میزان حوادث را به شدت کاهش می‌دهد.

رییس شورای حمل و نقل استان قم درخصوص ارائه آمار تحلیلی حوادث جاده‌ای و آسیب شناسی آمارهای مذکور گفت: در این آمارها، متاسفانه مغفول مهم در بررسی حوادث به وقوع پیوسته جاده‌ای ذکر مبدا و مقصد مسافرانی است که دچار حادثه شده‌اند که این موضوع می‌تواند در گره‌گشایی از عوامل حوادث جاده‌ای نقشی در خور توجه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، جواد دلاوری معاون امور عمرانی استانداری قم و رییس کمیسیون ایمنی راه‌های استان قم نیز در این جلسه، ضمن تشکر از تلاش‌های به عمل آمده دستگاه‌های ذی ربط درخصوص کاهش حوادث جاده‌ای، خواستار ممارست بیشتر در بحث نظارت و کنترل ترافیک سفرهای برون شهری در محورهای جاده‌ای استان، به ویژه کمربندی امام علی (ع) و دیگر محورهای حادثه‌خیز شد.

در ادامه جلسه با اشاره به آمار ارائه شده در خصوص حوادث جاده‌ای، پنج ماهه نخست سال جاری در استان قم و مقایسه آن با سال 92 که کاهش چهار درصدی تلفات جاده‌ای را نشان می‌داد در خصوص آسیب شناسی محورهای حادثه خیز و برنامه‌های در دست اقدام جهت رفع موارد نقص، بحث و گفت‌وگو شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *