چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۵

ˈمجید پورعیسیˈ روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: براساس قانون بودجه امسال این استان از محل…

ˈمجید پورعیسیˈ روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: براساس قانون بودجه امسال این استان از محل اعتبارات تملک دارایی استانی یک هزار و 250 میلیارد ریال است.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن 760 میلیارد ریال اعتبار نیز از محل ماده 22 و 180 قانون بودجه برای اجرای طرح در مناطق محروم خراسان شمالی ابلاغ شده است.

معاون استاندار خراسان شمالی گفت: اعتبار ابلاغی بخش مناطق محروم استان امسال با توافق نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با استانداری، در رفع نیازهای منطقه در زمینه آب، راه و بهداشت روستایی هزینه می شود.

وی اضافه کرد: اولویت استان برای هزینه کرد اعتبار مناطق محروم نیز تامین اعتبار برای پروژه های نیمه تمام باقی مانده از سنوات گذشته است.

به گفته وی 60 درصد از اعتبار برای پروژه های ملی استانی شده مربوط به مناطق محروم و 40 درصد نیز برای پروژه های استانی تعریف شده، هزینه می شود.

پورعیسی اظهار کرد: 10 درصد از این اعتبار نیز برای اجرای طرح های تاثیرگذار توسعه ای در مناطق محروم استان خراسان شمالی هزینه می شود.

وی اضافه کرد: برای تامین سلامت ساکنان مناطق محروم طبق توافق با نمایندگان استان در مجلس پنج درصد از اعتبار مناطق محروم برای بخش توسعه ورزشی این مناطق اختصاص می یابد.

پورعیسی مزیت اعتبار مناطق محروم را اختصاص 100 درصدی آن طبق قانون بودجه عنوان کرد.

وی اعتبار ملی پیش بینی شده برای استان در سال جاری را افزون بر یک هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اگرچه این رقم بر روی کاغذ نسبت به پارسال کاهش نشان می دهد، ولی با واقعی شدن بودجه و تلاش دولت برای تخصیص بالای اعتبارات تملک دارایی، بودجه سال 93 خراسان شمالی از سال قبل بیشتر خواهد بود.

پورعیسی افزود: سال گذشته برای این استان یک هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی مصوب شده بود که کمتر از 30 درصد این رقم به استان تخصیص یافت. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.