یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۰

استاندار خراسان‌شمالی از ابلاغ تخصیص بیش از 60 میلیارد ریال به استان از محل اعتبارات مصوب سفری مقام معظم رهبری به خراسان شمالی…

استاندار خراسان‌شمالی از ابلاغ تخصیص بیش از 60 میلیارد ریال به استان از محل اعتبارات مصوب سفری مقام معظم رهبری به خراسان شمالی تا هفته آینده خبرداد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان‌شمالی، علی اکبر پرویزی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: مرحله اول از اعتبارات مصوب سفر مقام معظم رهبری به استان به صورت صددرصد تخصیص یافت و مرحله دوم آن در سال 93 نیز تا هفته آینده ابلاغ خواهد شد که در این تخصیص اعتبار مبلغی بیش از 600 میلیارد ریال به استان اختصاص خواهد یافت.

وی در ادامه به اعتبارات عمرانی تخصیص یافته به استان طی یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: طی این مدت 850 میلیارد ریال اعتبار عمرانی به استان اختصاص یافت که با پیگیری‌های صورت گرفته این اختصاص اعتبارات از محل منابع مختلف طی شش ماه نخست سال جاری به دو هزار و 200 میلیارد ریال رسید.

وی از برگزاری همایش سرمایه گذاری در 29 آبان ماه سال جاری در استان خبر داد و گفت: مدیران اجرایی تمامی تلاش خود را برای معرفی استان به سرمایه‌گذاران و آماده سازی شرایط برای جذب آنان بکار می‌بندند.

وی خاطرنشان کرد: سهم سرمایه‌گذاری استان از صندوق توسعه ملی یک میلیارد و 350 میلیون دلار است که باید تلاش کنیم با جذب سرمایه گذاران از این سهم برای توسعه استان بهره گیری کنیم.

وی به عمده تکالیف برنامه پنجم توسعه نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که بخش عمده‌ای از این برنامه توسعه ای تنها در حدود 40 تا 50 درصد اجرایی شد، در همین راستا، معاونت نظارت راهبردی دولت نیز بنا دارد برنامه ششم توسعه را متفاوت از برنامه‌های توسعه‌ای گذشته تدوین و از اعطای مجوزهای موردی به دستگاه‌ها خودداری کند.

وی افزود: این معاونت تصمیم دارد که در تدوین برنامه ششم توسعه، توازن منطقه‌ای و محرومیت‌زدایی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد و بودجه سهم استان‌ها را از سوی اعتبارات ملی به سوی تخصیص اعتبارات استانی هدایت کند.

پرویزی خاطرنشان کرد: تصمیم بر این است که در تنظیم بودجه سال 94 تمرکززدایی حذف و تخصیص اعتبارات به سوی استان‌ها نیز هدایت شود و در همین راستا، دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند تا این اعتبارات را جذب کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *