دوشنبه، ۰۷ مهر ۹۳ - ۱۱:۴۰

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: اقتصادی مقاوم خواهد بود که متناسب با مزیت‌های نسبی هر منطقه ایجاد شده و پرورش یافته…

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: اقتصادی مقاوم خواهد بود که متناسب با مزیت‌های نسبی هر منطقه ایجاد شده و پرورش یافته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، خلیل رضائیان عصر یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری و تجلیل از فعالان گردشگری فارس، گفت: یکی از مزیت‌های نسبی استان فارس، گردشگری است و می‌توان اقتصاد مقاومتی را با توجه به این مزیت نسبی سامان‌ داد و دنبال کرد.

وی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین به‌معنای داشتن برنامه‌ریزی برای ایجاد تناسب بین سرمایه‌گذاری و مزیت‌های نسبی هر منطقه است، خاطرنشان کرد: در کشور ما قبل از انقلاب طرح آمایش وجود نداشت، بعد از انقلاب هم به واسطه شرایط مختلف‌ نتوانسته‌ایم تاکنون طرح آمایش سرزمین را کامل کنیم.

رضائیان با تصریح اینکه در بخش‌هایی، تهیه و تدوین طرح آمایش سرزمین آغاز شده و تا حدی پیش رفته است، گفت: امروز برای هیچ‌کجای ایران اسلامی یک طرح آمایش سرزمینی کامل نداریم.

وی با تصریح اینکه در راستای توسعه گردشگری، در استان فارس چهارمحور مذهبی، سلامت، طبیعی و تاریخی، می‌تواند به‌عنوان محورهای اصلی مطرح باشد، لزوم تدوین یک طرح جامع در این زمینه را یادآور شد و گفت: بعد از تدوین طرح جامع، باید با توجه به هر یک از محورها، طرح جامع محوری نیز تهیه و تدوین شود تا مسیر حرکت مشخص باشد.

رضائیان همچنین لزوم اندیشیدن راهکارهای مناسب برای تسهیل امور اداری در موضوع گردشگری و توسعه این صنعت را مد نظر قرار داد و گفت: اگر قرار است در راستای توسعه گردشگری فعالیتی انجام دهیم و اگر می‌گوییم فارس استانی گردشگری و این صنعت پاک است و پراکندگی کار و اشتغال آن عادلانه‌ترین نوع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، باید حداقل بعضی امور اداری را تسهیل کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با تاکید براینکه جلسات کمیسیون گردشگری استان باید ماهیانه برگزار شود، خواستار تسهیل در روند اداری و برداشته شدن برخی بوروکراسی‌های زائد بر سر راه سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که با هدف بزرگداشت روز 5 مهر در شیراز برگزار شد، از فعالان بخش‌های خصوصی و دولتی در عرصه گردشگری که بیشترین و مطلوب‌ترین فعالیت‌ها را طی یک‌سال گذشته انجام داده‌اند، قدردانی شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *