سه شنبه، ۱۵ فروردین ۹۶ - ۰۴:۲۱
بوگاتی آتلانتیک

کمپانی بوگاتی که حالا بخشی از گروه خودروسازی فولکس‌ واگن است به تازگی مراحل طراحی و ساخت اتومبیل بوگاتی آتلانتیک را آغاز کرده…

کمپانی بوگاتی که حالا بخشی از گروه خودروسازی فولکس‌ واگن است به تازگی مراحل طراحی و ساخت اتومبیل بوگاتی آتلانتیک را آغاز کرده است . گفته می شود این خودرو جایگزینی شگفت انگیز برای خودرو بوگاتی شیرون است . در ادامه یا میهن پست همراه شوید .

بوگاتی آتلانتیک با الهام از خودور بوگاتی تیپ ۵۷ ساخته شده این محصول خودرویی است که در سال‌ های ۱۹۳۴ تا ۱۹۴۰ تولید می شد و اکنون از طراحی آن برای ساخت خودرویی حیرت انگیز استفاده شده است .

همانطور که می دانید بوگاتی شیرون که در سال گذشته معرفی شد و هم اکنون عنوان سریع ترین خودرو جاده ای جهان را به خود اختصاص داده حاصل تلاش چندین ساله کمپانی بوگاتی بوده اما باید گفت که این خودرو پایان رویاهای این کمپانی نیست و آنها قصد دارند با ساخت بوگاتی آتلانتیک توجه همگان را بخود جلب کنند .

پیش از این بوگاتی قصد داشت یک خودرو سدان با نام گالیبیر و با موتوری در جلو طراحی کند اما خیلی زود نظر خود را در مورد آن تغییر داد و طراحی محصول جدیدی را تحت عنوان Royale آغاز کرد .  اما پروژه طراحی خودرو  Royale نیز که شبیه به مدل اشرافی Type 41 بود پس از مدتی منتفی شد.

اتوره بوگاتی

عکسی از اتوره بوگاتی بنیانگذار کمپانی بوگاتی در سال ۱۹۲۶

اما حالا تصاویر مفهومی بوگاتی آتلانتیک نشان می دهد که این کمپانی قصد دارد بطور جدی روی ساخت این خودرو تمرکز کند . در حقیقت علت تغییر برنامه های کمپانی بزرگ بوگاتی ارائه طرحی جدید از  آرتور بی نوستاس بود که در آن از بوگاتی تیپ ۵۷ الهام گرفته شده بود . جالب است بدانید تنها چهار خودرو از این تیپ تولید شده و هم اکنون نیز سه خودرو از این چهار خودرو کاملا سالم هستند .

نوستاس  که پیش از این خالق طرح پورشه ۹۳۹ بود المان های موجود در آتلانتیک تیپ ۵۷ را بصورت مدرنی در بوگاتی آتلانتیک آورده است . شاید جالب ترین ویژگی ظاهری این خودرو در کاپوت کشیده آن است که دقیقا مشابه آتلانتیک تیپ ۵۷ بوده و پنجره های کناری نیز به گونه ای طراحی شده اند که نمی توان از کناره ها داخل ماشین را نگاه کرد .

بوگاتی یک شرکت خودروسازی فرانسوی با عملکرد بالاست که در سال ۱۹۰۹ توسط یک صنعت‌گر نابغه ایتالیایی به نام اتوره بوگاتی به منظور تولید خودروهای سفارشی تاسیس شد. با شروع جنگ جهانی دوم این شرکت نیز مانند بسیاری دیگر از شرکت‌های هم‌دوره خود، با افت تولید مواجه شد. تا سال ۱۹۴۷ که اتوره بوگاتی درگذشت، این کمپانی بیش از ۸۰۰۰ خودرو تولید کرده بود. در ابتدای دهه ۱۹۵۰ بوگاتی آخرین مدل خود را تولید نمود و در سال ۱۹۶۳ عملأ تولید این شرکت، متوقف گردید.در دهه ۱۹۹۰ کارخانه بوگاتی با سرمایه یک کارآفرین ایتالیایی برای تولید محدود خودروهای اسپورت، بار دیگر راه‌اندازی شد. شرکت بوگاتی در سال ۱۹۹۸ توسط گروه فولکس‌واگن خریداری شد و امروزه تحت مدیریت این کمپانی آلمانی، فعالیت می‌نماید.

با هم در میهن پست تصاویری از بوگاتی آتلانتیک را تماشا خواهیم کرد .

[highlight]منبع [/highlight]: carscoops

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.