شنبه، ۱۸ مرداد ۹۹ - ۰۵:۵۷
بوگاتی سنتودیچی

بوگاتی سنتودیچی خودرو جدید کریستیانو رونالدو در حالی این روزها مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است که این ستاره پرتغالی دنیای فوتبال…

بوگاتی سنتودیچی خودرو جدید کریستیانو رونالدو در حالی این روزها مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است که این ستاره پرتغالی دنیای فوتبال در سال های اخیر علاقه خود را به خرید خودروهای لوکس و گرانقیت نشان داده است .با این حال و به منظور گرامیداشت نهمین قهرمانی پیاپی تیم یوونتوس در سری A رونالدو خود را مهمان یک دستگاه بوگاتی سنتودیچی کرده است!

این هایپرکار گران ‌قیمت – بوگاتی سنتودیچی – هم ‌اکنون قرار است در کنار شیرون و دیگر خودروهای شگفت‌انگیز رونالدو قرار گیرد. با سقف تولید بوگاتی۱۰ دستگاهی، تنها ستاره‌ای همچون رونالدو می‌تواند سنتودیچی را سفارش دهد؛ اما آیا این خودروی تولید محدود می‌تواند حس تنوع‌طلبی رونالدو در خرید خودروهای گوناگون را ارضا کند؟

بنابراین قیمت ۵.۵ میلیون دلاری، بوگاتی سنتودیچی (چنتودیچی) خودروی گران‌قیمتی بوده اما خب رونالدو در تهیه این مبلغ مشکلی ندارد زیرا یوونتوس برای قرارداد چهارساله با این سوپر استار دنیای فوتبال بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دستمزد را می‌پردازد. این هایپرکار تولید محدود بر پایه شیرون بنا شده، خودرویی که رونالدو قبلاً مالکش بوده اما خب برخی تغییرات کلیدی در آن رخ داده تا خودرویی منحصربه‌فرد باشد.

البته فراموش نشود که بوگاتی سنتودیچی طراحی ظاهری کاملاً متفاوتی داشته و ما را به یاد بوگاتی EB110 دهه ۹۰ میلادی می‌اندازد. نیروبخش این خودرو هم نسخه بازنگری شده از پیشرانه ۱۶ سیلندر شیرون است. قدرت این پیشرانه از ۱۵۰۰ اسب بخار در شیرون به ۱۶۰۰ اسب بخار در سنتودیچی افزایش یافته است. این خودرو همچنین از چهار خروجی اگزوز، دیفیوزر عقب بزرگ‌تر و داون فورس و پایداری بالاتر در سرعت‌های بالا سود می‌برد.

 تولید چنین هایپرکارهای گران‌قیمتی زمان می‌برد و رونالدو هم باید مثل بقیه منتظر بماند. تحویل سنتودیچی تا سال ۲۰۲۱ آغاز نخواهد شد اما مطمئنیم رونالدو تا زمان نشستن پشت فرمان این خودرو با دیگر خودروهای فوق‌العاده‌اش مشغول خواهد بود. او مجبور است تا تولید بوگاتی سنتودیچی پشت فرمان شیرون بنشیند اما خب همه‌ی ما مشکلاتی داریم، این‌طور نیست؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.