شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۱۱:۲۷

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست ساوه گفت: بیابان‌زایی و گسترش مناطق مستعد برای ایجاد گرد و خاک در اطراف شهر و دشت‌های…

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست ساوه گفت: بیابان‌زایی و گسترش مناطق مستعد برای ایجاد گرد و خاک در اطراف شهر و دشت‌های همجوار و ورود ریزگردهای خارجی که از طریق غرب کشور به سمت ساوه هجوم می‌آورند مشکلات آلودگی هوا در این شهر را تشدید می‌کنند.

پرویز نبیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، افزود: ایستگاه سنجش آلودگی هوای ساوه با پیگیری این اداره و همکاری شهرداری در محل میدان آزادی نصب شده که نسبت به اندازه‌گیری پارامترهای هوا از جمله ذرات معلق اقدام می‌کند.

وی گفت: همزمان با توسعه شهرها، افزایش جمعیت شهری، ایجاد مناطق صنعتی، افزایش تعداد خودروها و منابع گرمایشی خانگی، آلودگی هوا در شهرها ایجاد و بتدریج افزایش یافته است.

نبیلی اظهار کرد: افزایش تعداد خودروهای فرسوده، گسترش ناموزون ترافیک شهری، افزایش کارگاه‌های آلاینده در داخل محدوده و حریم شهری، فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل شهری از دیگر دلایل آلودگی هوا هستند.

وی اضافه کرد: بیابان‌زایی و گسترش مناطق مستعد برای ایجاد گرد و خاک در اطراف شهر و دشت‌های همجوار و ورود ریزگردهای خارجی که از طریق غرب کشور به سمت ساوه هجوم می‌آورند این مشکلات را تشدید می‌کنند.

نبیلی ادامه داد: شهروندان در روزهای آلوده باید از تردد غیر ضرور در مراکز پرتراکم اجتناب کنند و در این بین افراد حساس، سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای اصلی شهر ساوه تهیه و نصب تابلوهای نمایشگر آلودگی هواست تا شهروندان بتوانند از وضعیت لحظه‌ای آلودگی هوا مطلع شوند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *